שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לבצע מיזוג בקבוקים מבלי לחמצן את הבירה?
Nicholas Trandem
2010-11-10 10:40:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כנראה שאני כאן פרנואידית מדי, אבל מה הדרך הטובה ביותר לוודא שסוכר התחלוב (אני נוטה להשתמש בסוכר תירס שמבושל בכמה כוסות מים למשך 5 דקות ואז מקורר) מעורבב היטב בבירה בלי לחמצן את זה?

אני חושש שאם אני מתסיס את זה יותר מדי אני הולך לחמצן אותו ולהוסיף טעמים לא נוחים, אבל היו לי כמה מנות שהבקבוקים מוכתמים בצורה לא אחידה. התהליך הנוכחי שלי הוא למזוג את תמיסת הסוכר של 70-80 מעלות צלזיוס לקרבי, ואז לארוז את הבירה מהמשנית עליה. ואז אני עוצר את המכונית החדשה ומנדנד אותה למשך 30 שניות בערך.

ארבע תשובות:
#1
+5
Jeff L
2010-11-10 12:00:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני תמיד מרתיח ומצנן את תמיסת הסוכר הטעמי שלי ומוסיף מחצית ממנו לדלי הביקבוק. אני מכניס כמחצית מהבירה לדלי ואז מוסיפה את שאר תמיסת ההחלפה כאשר יתרת הבירה זורמת.

לאחר מכן, אני משתמש בכף מבושלת [מחוטאת] כדי לערבב בעדינות רבה את בירה בדלי הביקבוק. כל עוד תימנע מלהכשיל אותו ולא תציג בועות, אתה תהיה בסדר. כן, תמיד יש סיכון קל לזיהום, אבל כל עוד הכף מחוטאת כראוי אתה לא מסתכן הרבה, והייתי מעדיף לוודא שסוכר ההחלפה מחולק באופן שווה מאשר פצצות בקבוקי סיכון בהמשך. / p>

#2
+4
Fishtoaster
2010-11-10 10:54:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שתי השיטות בהן השתמשתי היו:

  • הכניס את תמיסת הסוכר לדלי הביקבוק, ואז מתלה בזהירות אל התסיסה. התנועה של הבירה הנכנסת מספיקה לערבב בסוכר.
  • סיפון או שפוך בזהירות את תמיסת הסוכר על גבי הבירה, ואז ערבב אותה בעזרת כף מחוטאת באטיות רבה למשך ~ 5 דקות.
וואו ... אני חושב שאתה צריך לקבל את פרס מבשלת החולה. מערבבים במשך 5 דקות? אני פשוט עושה כמה סווישים עם מקל הנדנדה.
#3
+2
jaredaritter
2019-11-01 00:12:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה יהיה די קשה לגרום לחמצון עודף אם אתה לא עושה את זה בכוונה או מבצע העברות נוספות. אם היה לך תחול לא אחיד, תצטרך להעלות את משחק הערבוב שלך. השיטה של ​​ג'ף הולכת להיות בטוחה לכל השיטות שאינן מוסיפות רק סירופ לתערובת שלך.

אולי הקשר כלשהו יעזור להקל על דעתך / פרנויה. אני טוען שההעברה שלך ממיכל לבקבוק היא סיכון החמצון הגדול ביותר מכיוון שהשטח משאיר את שטח הפנים הכי חשוף ולכן אנו משאירים את הצינור בנוזל בזמן העברה במידת האפשר ולא עוברים לצד. יחס השטח לנפח בזרם עמוק של 1/16 אינץ 'העובר לצד דלי הוא ממש גבוה. בדלי, רק השכבה העליונה נחשפת לאוויר גם תוך כדי ערבוב עדין. זה כמעט כלום לעומת הנפח הכולל.

זה כמו מיכל דגים. ללא אוורור מכוון של דגים כלשהם ימותו בגלל מחסור בחמצן בפרק זמן קצר יחסית. התזה נמרצת או מבעבעים מכניים הם הדרך היחידה להכניס מספיק חמצן לפיתרון להישרדות. אמנם לא בדיוק אותו הדבר, אך נותן מושג על האורכים הדרושים להגברת משמעותית של רמות החמצן.

#4
  0
Rob
2019-11-01 23:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חמצון עקב החדרת חמצן במהלך האריזה הוא דאגה חשובה לכל שיטות האריזה למעט כאשר אתה מתחיל ומזג בקבוקים.

תאי שמרים הנצרכים באופן פעיל סוכרים בנוכחות חמצן צורכים באופן פעיל ויעיל את כל החמצן הזמין. מכיוון שאתה מתחיל (מוסיף סוכר), אתה יכול לסמוך על השמרים שלך שיצרוך את החמצן בזמן שהם מייצרים את המוגזים שלך. אותו טענה תקף אם אתה מתחיל ומזגן בחבית (בהנחה שאתה מגיש מהחבית באמצעות פחמן דו חמצני בלחץ כדי לדחוף את הבירה מהחבית, ולא משאבה ידנית).

אם אתה הם פחמימות כוח (או אפילו ראשוניות ומצב) בחבית ואז ממלאים בקבוקים במילוי לחץ נגד, עליכם בהחלט להיות מודאגים מהכנסת חמצן.

בהתחשב בכך שתוכלו לסמוך על כל כמות חמצן (סבירה) שמכניסים תוך כדי תחולתו לאכילה מהירה של השמרים, עליכם לוודא שסוכר התחלוב שלכם מעורבב היטב בבירה שלכם לפני מילוי הבקבוקים. חוסר ערבוב נכון מהווה סיכון גדול בהרבה למוצר הסופי שלך מאשר ערבוב יתר (והכנסת חמצן נוסף).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...