שְׁאֵלָה:
האם זה בסדר להתחיל בתסיסה בזמן שהורט עדיין חם?
spoulson
2010-11-09 04:11:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רק מתחיל, אז בקבוצות הזוגיות הראשונות שלי הבנתי שיש לי בעיה לקרר את הווורט עד ל 16 מעלות צלזיוס המומלצת לפי ההוראות שלי. אני מרתיח את כל המים שלי, אבל אין לי כל היום לתת לו להתקרר לפני שאני מציג את היבלת, שגם היא צריכה להתקרר. אנא יידע אותי אם אני עושה משהו לא בסדר או שניתן לעשות זאת טוב יותר.

הכי טוב שהצלחתי לעשות בפרק הזמן הקצר ביותר הוא להרתיח את המים שלי, לתת להתקרר למשך 15 דקות ונזרוק לדלי התסיסה הפלסטיק המעוקרת שלי. אני מניח את הדלי באמבט שירות מלא במים קרים כדי להתקרר בזמן שאני מפעיל את היבול. לאחר שהווורט הסתיים, אני מניח את הכלי הזה באמבט של מי קרח בכיור. אני מוריד את זה ל -90 ° F / 32 ° C לפני שאני מתכוונן לדלי. בשלב זה, התערובת כולה היא בערך 90 ° F / 32 ° C. כשאני לוקח את קריאת הכבידה המקורית שלי, זה תמיד רחוק מהסימן מהמומלץ בגלל הטמפרטורה. אני מכוון את הקריאה לטמפרטורת התייחסות של 60 מעלות צלזיוס / 16 מעלות צלזיוס.

הדלי מושלך אז עם שמרים, אטום, מונח במרתף וננעל באוויר.

1) האם יש נזק להתחיל תסיסה כשהוא חם? האם זה ישפיע על איכות הבירה?

2) האם יש נזק לתת ליורט לשבת יותר עד להתקרר לפני שנכנס לתסיסה?

תֵשַׁע תשובות:
#1
+16
Jeff L
2010-11-09 04:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנסת שמרים לווורט חם מדי עלולה לגרום למספר בעיות. במקרה הגרוע ביותר, תזעזע את השמרים ו / או תהרוג אותה, ויהיה לך תסיסה תקועה. בעיה נוספת בקליעה חמה מדי (ושמירה על תסיסה חמה מדי) היא שהיא עלולה לגרום לשמרים לייצר טעמי לוואי לא רצויים בבירה.

לא רצוי לתת לווורט לשבת זמן רב יותר להתקרר; יש לקרר את היבלת במהירות משתי סיבות עיקריות:

  1. מתן אפשרות לווורט להתקרר בפני עצמו נותן לחיידקים אפשרות לתפוס. ישנם חיידקים המשגשגים בטמפרטורות גבוהות, ומשאירים את היבול חם מדי מגדילים את הסיכוי להידבקות (שלא לדבר על שום דבר שעשוי למצוא את דרכו לתוך היבלת במהלך זמן הקירור הארוך). >

    צינון wort גורם במהירות למה שמכונה "הפסקה קרה", שם החלבונים ב wort נצמדים בגלל שינוי הטמפרטורה המהיר ומתנפלים החוצה. ללא הפסקת הקור, חלבונים אלה נשארים תלויים בווורט (ובבירה שלאחר מכן), ומובילים לאובך צמרמורת.

עם זאת, אני בדרך כלל מצמררת את הווורט שלי עד בערך 70-75 ° F / 21-24 ° C ומגרש. אוורור לפני הפיכה (מזיגה גבוה מעל התסיסה, רעד וכו ') בדרך כלל מסייע בהורדת הטמפ' גם כמה מעלות נוספות. 90 ° F / 32 ° C חם מכדי לזכות ב- IMO, אך 60 ° F / 16 ° C כנראה נמוך מהנדרש.

אם מים רותחים / קירור להשלמה הם בעיה, אולי תרצה לשקול רכישת מים בבקבוקים או הרתחה / צינון של המים המלאים שלך יום קודם. באשר לווורט, עשיתי את שיטת "אמבטיית הקרח בכיור" כאשר חילצתי אצוות, ובעוד זה עובד בסדר במידה מסוימת, אני ממליץ לבנות / לקנות צמרמורת יבלות כשיש לך זמן וכסף, כי זה יהיה להציל את שניכם.

פאלמר ממליץ לאוורר את היבול כשהוא חם (ראה תשובה) - עדיין לא הספקתי לבדוק מקורות אחרים, אבל הוא בדרך כלל יודע את הדברים שלו.
אני מסכים לחלוטין, אבל לא הייתי מחשיב את 75F כ"חם ".
#2
+6
Herb
2010-11-09 04:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שתי השאלות נפתרות לאותה סוגיה - יש סיכוי שמשהו אחר מלבד השמרים שלך ישתלט על הסביבה הנאה שהכנת לחיידקים. בכך שאינך נותן לו להתקרר מספיק, אתה מסתכן להרוג מספיק שמרים שמשהו אחר יכול לשריר בהם. למרבה הצער, ככל שאתה נותן לורט לשבת לפני שאתה זורק את השמרים שלך, כך סביר יותר שמשהו אחר יכול לתפוס גם כן.

עם זאת, עיקור ותברואה מתאימים יכולים לסייע במניעת הבעיה השנייה. הכנתי הרבה מאוד בירה שלא גימלתי את השמרים במשך 8 שעות טובות בלי בעיות. בסופו של דבר, הבנתי שהסיכון לא שווה את זה, והכנתי צ 'ילר יבלות נגד זרימה (ראה זה למידע על צ'ילרים של wort). זה היה הרבה יותר זול מאשר לקנות אחד, ודי קל לבנות. האמצעי היחיד הוא שעליך לסנן את wort שלך לפני שהוא עובר את הצ'ילר, מכיוון שהוא נסתם די בקלות בכשות וכו '.

מאמר זה כולל תיאור טוב למדי של בניית מצנן נגד זרימה מאפס, אם כי עולה על דעתי שקניתי סט אביזרים בכ -20 דולר. השאר זהה - 50 מטר צינורות נחושת, וחצי מטר צינור גינה. החלק היפה הוא שזה קל בטירוף להכניס wort לתסיסה העיקרי שלך בכל טמפרטורה שתרצה, בהתחשב בזרימה מספקת של מים קרים.

#3
+4
Fishtoaster
2010-11-09 10:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר אחד שיש לקחת בחשבון הוא שבאופן כללי אתה רוצה לאוורר את הווורט לפני שזורק את השמרים, ואתה לא רוצה לאוורר את הוורט מעל 80 מעלות, על פי פאלמר. הנימוק הוא שהחמצן ייקשר לתרכובות יבלות שונות, שמתפרקות אחר כך, ומשחררות את החמצן, שמחמצן אז חומצות שומן + אלכוהול, וגורם לנטרול טעמים.

#4
+4
Calvin Perilloux
2010-11-19 23:58:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לגבי (1): כן, יש פגיעה. גם אם השמרים מחזיקים מעמד היטב, עם רוב השמרים, תקבל הרבה יותר טעמי אסתר ממה שאתה רוצה אם אתה מתנשא על 90 מעלות צלזיוס. עם כמה סגנונות (למשל, סקוטי אייל, אלטביאר, קולש) פרופיל הארומה יהיה שגוי לחלוטין.

לגבי (2): אין יותר מדי בעיה לתת ליורט לשבת עוד קצת ברגע שאתה יורד ל 90 F - אם הוא נמצא בסניטריה אטומה וסניטרית. מְכוֹלָה. זה גדול אם לסיר פתוח חלקית. זכור שחלק מהקמעונאים מכרו בעבר "wort in a bag", אחסון טמפ 'בחדר. אבל הוא נכנס לתיק גבוה יותר מהטמפ 'של פסטור כשהוא נאטם. כך שהתיאוריה עובדת, אך התרגול אולי לא, לא במטבח ביתי.

צ'ילר וורט הוא באמת הדרך ללכת, אבל זה 60 דולר. אם אתה בעל תקציב, הייתי מחפש לחטט צ'ילר טבילה זול בגודל 25 מטר (מינימום) מקרייגסליסט או אפילו מאחת מחנויות הבירה במבצע מדי פעם. נחושת יקרה, כן, אבל אתה חוסך זמן רב משלך ומסיר פוטנציאל לבעיות מהנקודות (1) ו- (2) הנ"ל.

קלווין פרילוקס, מידלטאון, מרילנד, ארה"ב

צ'ילר וורט היה ההשקעה הטובה ביותר שעשיתי אי פעם. חוסך כל כך הרבה זמן.
#5
+3
Marty Dallmeyer
2010-11-09 04:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שאתה כנראה בסדר כל עוד אתה מתנשא מתחת ל 80 מעלות. זה אמור להיות נמוך מספיק כדי שהשמרים יישארו בר קיימא עד שהטמפרטורה תרד. תלוי כמה שמרים אתה משליך בשעות הראשונות כנראה יהיה חשוב יותר לריבוי שמרים מאשר תסיסה. עם זאת, טמפרטורת התסיסה חשובה למדי לפרופיל הטעם שלכם והשליטה בה תעזור לבירה שלכם. ככל שטעם הבירה אליו אתם מכוונים עדין יותר, כך תצטרכו להיות זהירים יותר. עם הזמן כשאתה נכנס יותר לבישול הייתי ממליץ בהחלט על צ'ילר wort (זה מאיץ את הדברים באופן משמעותי ונותן לך הפסקה קרה נחמדה) ומשהו כדי לשלוט על טמפרטורת התסיסה שלך (זה יעזור תסיסה תקועה ויעזור לך להשיג את הטעמים שאתה רוצה).

#6
+3
Nicholas Trandem
2010-11-10 02:59:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אכן מתחמם חם, עקוב אחר המנעול האווירי שלך. נעשיתי חסרת סבלנות במהלך מפגשי בישול חמים בקיץ והתחלתי לגילאי 80+, ומדי פעם הוואקום שנוצר עם התקררות היורט יניקה את רוב החיטוי מהנעל האווירי.

#7
+1
Nathan Koop
2010-11-09 04:29:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשעשיתי ריסוקים חלקיים וערכות חילוץ לא הרתיחתי את המים שלי (אני יודע, חיידקים וכלור וכו '...).

אני סומך על מקור המים שלי ו אני לא היו זיהומים מכך (YMMV). אז זה שינוי אפשרי בתהליך הנוכחי שלך שעשוי להאיץ את יום הבירה שלך באופן משמעותי.

אתה יכול גם לבדוק את Chiller Immersion שהם זולים יחסית וזה יאפשר שיהיה לך את המיטב משני העולמות (מהירות וסטרילית)

#8
+1
Ryan Whitt
2016-03-23 19:48:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש ציוד מסוים שאתה פשוט צריך לחלוט. צ'ילן וורט הוא אחד מהם. יותר מדי זמן וכסף נכנסים לכל אצווה כדי לקצץ פינות אלה. בנוסף, כאמור, צ'ילרים של וורט יחסכו לך זמן וכסף בטווח הארוך.

שמרים יגידו את הטמפ 'על האריזה ואני בדרך כלל רואה טווח של 76F ו- 82F. אין צורך לקרר wort עד 60F, אבל 90F חם מדי.

אם אתה אוטם את הדלי או המכונית שלך עם מנעול אוויר, אתה יכול לתת לו לשבת כמה שעות עד שתהיה מוכן. אבל זה לא אומר לתת לזה להתקרר. השתמש בצ'ילר וורט.

#9
  0
SimpleTun
2016-03-31 11:17:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לשמור על הפשטות, השג את היבול מתחת ל -80 מעלות במהירות ובבטחה ככל האפשר לפני שמתנדנדים ויהיה בסדר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...