שְׁאֵלָה:
כיצד ניתן לשמור על שמרים מזן שקניתי?
chrislarson
2010-11-09 03:09:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי רוצה להפסיק לקנות שמרים כל הזמן, במיוחד כשאני משתמש באותו זן שוב ושוב.

זו בעיה במיוחד כשמדובר בזנים עונתיים. הייתי רוצה לחלוט עם WLP351 שמרים Weizen בוואריה מתי שאני רוצה, אבל זה זמין רק בסביבות מרץ ואפריל. להתבשל עם העונות, אבל לא יכול כי העונות הנוכחיות מסונכרנות עם עונות חצי הכדור הצפוני.

הבהרה: אני מחפש דרך לשמור על המתח ללא הגבלת זמן. מבלי לשנות את הזן באופן פוטנציאלי בגלל גורמים כמו זיהום וסחף גנטי. יותר פיתרון שבו זה יהיה מצב אחד לרבים. אני מחפש צעדים שיראו לי כיצד לשמור על התרבות משתנה לאורך זמן. היה זה באמצעות כלים פטרי או מבחנות עם אגר או כל דבר אחר.

שבע תשובות:
#1
+9
thebeav
2010-11-09 04:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שומר את השמרים שלי כבר שלושה חודשים במקרר ללא בעיות.

זה מה שעשיתי.

לפני הבישול, אני מעקר תריסר צנצנות ג'לי (מותג בל) במים רותחים. לאחר שהן התבשלו לפחות 10 דקות, אני מוציא אותם במהירות ומנקז אותם (בעזרת מלקחיים מבושלים). הנחתי אותם זקוף על מתלה קירור והנחתי את המכסים וכובעי הברגים (מבושלים גם הם). לאחר מכן אני משתמש בכפפות תנור כדי להדק את מכסי הברגים כלפי מטה. תן להם להתקרר ותשמע את כולם 'פופ' כשהאוויר מתכווץ ויוצר ואקום והמכסה מתהדק.

עכשיו אחסן את כל הצנצנות האלה במקום קריר, יבש וחשוך.

בכל פעם שאתה צורף בירה מהראשונית למשנית, וברצונך לשמור על חלק מאותו זן שמרים, פשוט השאיר מעט בירה בתחתית הדלי עם עוגת השמרים. מערבול את הכל מסביב כדי ליצור קצת בוץ. ואז פתח פתח צנצנת ג'לי ושפך במהירות את הבוץ לצנצנת (היישר מהדלי, ללא כלים). מכסים את הצנצנת שוב באותו מכסה ומניחים עליה את מכסה הבורג. הכנס אותו למקרר.

כעת, כשאתה מוכן להתחיל אצווה חדשה, השתמש בו בדיוק כמו שהיה בקבוקון שקנית בחנות. תן לזה להתחמם לטמפרטורת החדר. תניחו אותו למתחיל שמרים. אתה לא צריך את כל כמות השמרים שם. בערך אותה כמות בה היית משתמש מבקבוקון. זרוק את השאר החוצה.

היזהר שיהיה CO2 בצנצנת הג'לי ולכן כשאתה פותח את המכסה, אתה עלול לקבל לא מעט קצף.

שוב, זה לא דרך מושלמת לעשות זאת. אבל הצלחתי בשיטה זו. העברתי מחדש את השמרים שלי עד שישה דורות ללא בעיות מורגש. כשלושה-ארבעה חודשים במקרר מעולם לא היה בעיה.

אני לא בטוח שאני רוצה להשתמש ללא הרף בשמרים מעוגת שמרים. אני יותר מחפש דרך לשמור על הזן ללא הגבלת זמן מבלי לשנות את הזן עקב גורמים כמו זיהום וסחף גנטי. יותר פיתרון שבו זה יהיה מצב אחד לרבים. אני מחפש צעדים שיראו לי כיצד לשמור על התרבות משתנה לאורך זמן. היה זה שמשתמשים בצלחות פטרי או במבחנות עם אגר או כל דבר אחר. סליחה על הבלבול, אבהיר את השאלה. תודה לך על התשובה!
אין בעיה. אל תדאג לגבי היסחפות גנטית בשמרים בירה. להבנתי Saccharomyces cerevisiae לא נסחף הרבה. אתה הדאגה העיקרית מכיוון שמגדל בית הוא זיהום. לגבי איך לאחסן אותו יותר מכמה חודשים? אני לא יודע. מעולם לא ניסיתי. הניסיון שלי הוא בעיקר בהכנת אותם מתכונים שוב ושוב ובניסיון לחסוך כסף. כמו כן, אל תזלזלו ביכולתה של מושבת השמרים 'ללמוד' בירה. לעתים קרובות, הבירה שלך תשתפר במידה ניכרת לאחר שהשמרים ניזונו מאותו מתכון כמה פעמים.
שמרתי שמרים התחליים במגדלן מכוסה (בעבר סניד וכו ') במקרר מעל 6 חודשים והפעלתי אותו מחדש בסדר.
#2
+5
user48
2010-11-09 03:45:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה שאני עושה זה בערך כמו התשובה הקודמת, אבל זה קצת פיתרון לטווח ארוך יותר. בעיקרון זה התהליך - אני יוצר סטרטר שמרים - 1000 מ"ל שמרים, בין אם משליכים שמרים יבשים או רטובים.

ואז מעקרים (על ידי בישול בסיר לחץ) מבחנה ומכסה. לפני שאני משליך את השמרים אל היבלת, אני שופך מבחנה או שתיים. אני שומר אותם במקרר, ועד 6 חודשים לאחר מכן תוכל ליצור סטרטר מאחד כזה. כך תוכלו למחזר את השמרים שלכם.

כל עוד אתה נזהר ונקוט באמצעי זהירות בכדי לשמור על אזור עבודה סטרילי בעת יצירת המבחנות, לא תהיה לך שום בעיה. זה לא פיתרון לטווח ארוך כמו יצירת שיפועים, אבל זה הרבה יותר קל.

בעיקרון יום לפני שאני מבשל, אני מוציא את אחת המבחנות מהמקרר, יוצר 1000 מ"ל של וורט , השליך את השמרים כדי ליצור את המתנע שלי, והתחל את התהליך מחדש. כל עוד אתה משתמש בשנה לעתים קרובות למדי - אולי כל חודשיים, אתה צריך להיות בסדר.

#3
+4
benr
2010-11-09 03:13:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חבר שלי לקח את עוגת השמרים ממנה שהוא רקח והשתמש בה בכדי להכין מנה ראשונה למנה הבאה שלו. נכון, הוא לא שמר אותה לטווח הארוך, אבל הייתי חושב שאם תקבל את עוגת השמרים ותשמור אותה במקרר, היא תימשך זמן מה.

זה יצטרך להחזיק מעמד רק עד שתבשל שוב, ואז תוכל לתפוס את עוגת השמרים "הטרייה יותר" ולאחסן אותה שוב במקרר.

#4
+4
Simon
2010-11-09 05:56:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדאי לשקול גם לטפח שמרים במלונות. אני עושה זאת וכרגע יש במלאי כ -15 זני שמרים שונים שיכולים להיות מוכנים לשימוש תוך שבוע.

אתר זה מסביר תהליך דומה מאוד לזה שאני משתמש בו:

http://web.archive.org/web/20120708055744/http://www.tigereye.net.au/bluedog/slants.html

למי שמחפש גרסה מעודכנת, ניתן למצוא כאן גרסת וידיאו כיצד לאחסן דברים במלוכסן: https://www.youtube.com/watch?v=EMFWHm61NEU (וסרטונים קשורים).
#5
+3
Jeff L
2010-11-09 04:34:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זהו אחד הנושאים המועדפים עליי ב- HomebrewTalk המתאר את תהליך כביסה ושמירת שמרים.

#6
  0
chrisgg
2020-06-06 02:37:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב את הרעיון של שמרי בר חיידקי &, תרבויות מחמצת וסחף גנטי. איזו דרך טובה יותר לגלות טעמי בירה חדשים ומקוריים. השמרים עשויים להסתגל בזמן לסוג המסוים של המרכיבים שאנשים משתמשים בבישול שלהם. אני משתמש בתרבית השמרים המחמצת שלי לבישול בירה כבר שנים ... פשוט הכנתי על ידי הוצאת שמרי בר וחיידקים באופן אקראי מהאוויר לתערובת קמח ומים, שמתחילה להתסיס לאחר כשבוע ויכולה להיות נשמר במקרר חודשים או שנים על ידי האכלה שבועית עם כף קמח מלא ומעט מיץ לימון סחוט טרי בתוספת מעט מזין שמרים מדי פעם. אני אוהב להוסיף לתרבות חלק מהשמרים שהוצאו מבישול הקודם בכדי לשמור עליה חזקה ותוססת יותר. אני גם משתמש בשמרים האלה לאפיית לחם. ממש לאחרונה ניסיתי שמרי אייל מסחריים בשם נוטינגהאם כדי לראות איך זה ישווה. אני חייב להודות, שמרי נוטינגהם אכן נתנו תסיסה מהירה יותר (3-4 ימים), עד 1.004 SG. השמרים שלי הם איטיים יותר (בערך 7-10 ימים) ויורדים לכ- 1.008. שמרתי תרבות של שמרים נוטינגהאם במקרר שלי לצורך ניסויים עתידיים. אני יכול להבין מדוע השמרים המהירים יותר יהוו יתרון לבישול בירה מסחרי.

#7
-2
mike
2016-01-25 18:34:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם זני שמרים מחמצת בני עשרות שנים והם פשוט מאחסנים אותם במקרר

תרבויות מחמצת אינן רק שמרים, אלא תערובת של שמרים וחיידקים מעובדים. היסחפות גנטית / אוכלוסית שכיחה. לא אותו דבר כמו לנסות לשמור על תרבות טהורה שנרכשה מספק שמרים גדול כפי שנשאל על ידי ה- OP.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...