שְׁאֵלָה:
מי ברז: בטוח לשימוש ללא רתיחה?
Ben
2010-11-10 02:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנתי את מנת הבירה הראשונה שלי בסוף השבוע. לא היו לי מספיק בקבוקי מים כדי להוסיף לווורט שלי כדי להכין 5 ליטרים, אז השתמשתי במי ברז. חיטנתי את מרסס הצינור על הכיור שלי על ידי השרייתו בתמיסת חיטוי למשך 5 דקות, ואז השתמשתי בו לריסוס מי ברז לתסיסה הראשית שלי עד שהגעתי ל -5 ליטרים. (חשבתי גם שהריסוס יעזור לאוורור.) האם בעתיד אני צריך להרתיח את מי הברז, או שמא הוספתם בדרך זו תסתדר?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+10
PMV
2010-11-10 02:19:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבחינה טכנית צריך תמיד לחטא מי ברז.

באופן מציאותי מעולם לא חיטאתי מי ברז ומעולם לא הייתה לי בעיה. הבירה שלך צריכה להיות בסדר.

יש לחטא את מי הברז ממקורות ציבוריים. עם זאת, הכלורופנולים הנזכרים אכן יכולים להיות בעייתיים. אולי אם מערכת המים שלך משתמשת במי תהום ולכן היא זקוקה לרמות נמוכות מאוד של כלור *, אתה יכול לברוח עם זה. או אולי אתה לא שם לב למגע פנולי בבירה. אבל אם שירות המים שלך מקבל מים עיליים של נגר בנפח גבוה, או אפילו מתקן עיקרי נזילה, הם יכולים לחבר את החיטוי ובהחלט לגרום לך לבעיות.
#2
+4
Morgan
2010-11-10 03:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם שני נושאים שצריך לטפל בהם לפני שיהיה בטוח להשתמש במי ברז.

ראשית, ככל הנראה המים שלך כלוריים. מלבד השפעה אפשרית על השמרים, זה כמעט תמיד גורם לטעם של כלורופנול (חושב ריח של bandaid). הכלור מגיב עם כימיקלים בכשות ליצירת הכלורופנול. כדי לתקן זאת, הקפד לסנן את פחמן את המים כדי להסיר את הכלור. זה חל על כל מי הבישול, בין אם מוסיפים למחית שלך, לרתיחה או לפני התסיסה.

השני הוא תברואה. כדי להיות בטוחים, כנראה שאתה צריך להרתיח ולקרר את המים. סביר להניח שיש חיידקים שקשה להרוג ליד פתח הברז, הצינור וכו '.

מים רותחים ב- AFAIK צריכים להסיר את שאריות הכלור http://www.ehow.com/how_4516999_remove-chlorine-from-water.html
רתיחה יכולה להסיר כלור, אבל אתה צריך להרתיח אותו לזמן מה, 15 דקות לפחות ממה שאני מבין. אתה יכול גם לתת לזה לשבת יותר מ- 24 שעות כדי "להדליק גז" באופן טבעי. עם זאת, אם העירייה משתמשת בכלורמין, לא ניתן יהיה להרתיח אותה ביעילות ותצטרך להשתמש בסינון פחמן. אתה יכול לזהות כלורמין על ידי הנחת נפח גדול של מים בתוך דלי לבן ... זה יהיה קצת גוון ירוק אליו.
#3
+4
Calvin Perilloux
2010-11-17 01:27:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה בטוחה היא להרתיח כל פיסת מים שנוגעת בתסיסה שלך. אבל זה לפעמים יתר על המידה.

אם יש לך באר כמוני, פעל לפי כלל הרתיחה. גם אם מי הבאר נבדקים נקיים, הם מחפשים רק אחר קוליפורמים, ולא דברים אחרים, ולמרות שיש לי יחידת עיקור UV להרוג חיידקים, אין שום השפעה מחטא מחמירה בקווים, כך שיש סיכוי נקו מים נקיים אך קווים מלוכלכים.

אם אתם נמצאים על מים ציבוריים, כמעט בוודאות מוסיפים סוג כלור או אוזון כדי להרוג ואז מספקים השפעות שיוריות נגד חיידקים. בארה"ב, הם עוברים כמעט בכל מקום לכלורמינים, שהם הרבה יותר יציבים מכלור חופשי, וכך הם יכולים להשתמש בפחות מהחומר ולשהות במים להישאר חיידקים זמן רב יותר.

למרבה הצער, כלורמינים יציבות פירושה שאתה לא יכול להסיר אותו ברתיחה קצרה או להשאיר אותו בחוץ בן לילה. ישנן שתי שיטות נפוצות להסרתו: סינון באמצעות פחמן לאט, אשר יסיר את הכלורמין אם נעשה כראוי, אך אני חייב להודות כי אני תוהה אם מסנני פחמן עצמם יכולים להיות בעייתיים לתברואה. הוספת יחידת אוסמוזה הפוכה לאחר מסנן פחמן טובה עוד יותר. השיטה השנייה היא פשוט להוסיף סולפיטים, המגיבים מיד עם כלורמין ומצמצמים אותו לאפס תוך מספר דקות.

אני מעדיף את שיטת הסולפיט בקצב של טבליה אחת של קמפדן לכל 10 ליטר מים. - אתה לא צריך הרבה, רק תוודא שהוא מתמוסס ומתערבב היטב. יהיה גופרית שנותרה, אך הרמה כל כך נמוכה שהיא לא תשפיע על השמרים שלך, והיא תידלק משם בשלב מוקדם של התסיסה. זכור, זה מיועד למים עירוניים שכבר נטולי חיידקים מכיוון שגופרית ברמה חלשה זו לא תהרוג את החרקים שכבר נמצאים שם, ובמילא מים אין כלורמינים בכל מקרה.

עבור מים עירוניים עם כלור או כלורמינים, תמיד הסר את אלה לפני שתבשל איתם או הוסף למסס. טעמתי הרבה לחמניות ביתיות שהוכנו היטב שהושמדו באמצעות מים כלוריים פשוטים. כלור בתוספת טאנינים (מדגנים או כשות) נותנים לך כלורופנולים, ואלה תרכובות טעם חזקות מאוד מאוד, ולא בצורה טובה: מרפא ופלסטר.

קלווין פרילוקס, מידלטאון, מרילנד, ארה"ב

+1 לשימוש יעיל בטאבלטים של קמפדן. חיפשתי במיוחד את הטיפול הזה והאם יש לו את ההשפעה שתיארת על כלורמינים.
#4
+2
sgwill
2010-11-10 02:24:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שאתה מוסיף מים לפני תחילת התסיסה, אתה כנראה בטוח למדי, במיוחד אם אתה גר במקום בו אתה יכול להשיג מים בעיר. אם יש לך באר, ייתכן שתרצה לבדוק את המים שלך, אך באופן כללי, אם אתה אוהב את הטעם של מי הברז שלך (ואתה לא חולה בשתייתם), זה אמור להיות מספיק טוב לבירה שלך.

#5
+1
Dolbz
2010-11-10 02:46:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאן, בבריטניה, כלור במי ברז. זה הורג חיידקים ולכן יכול גם להרוג שמרים. קראתי שהשארת מי ברז עומדים לתקופה ארוכה (שעות) תהפוך את המים לבטוחים לשימוש כאשר הכלור מתאדה.

הממ, אני די בטוח שיש לי מי ברז עם כלור. אפילו לא חשבתי להרוג את השמרים. למרבה המזל, השמרים נראו להוטים מאוד להישאר בחיים, והיה לי די טוב מבעבע מתוך המנעול האוויר בערך 12 שעות אחרי שהתכוונתי.
בישלתי קומץ ערכות בירה וערכות יין באמצעות מי ברז עיקריים בבריטניה ולא היו לי בעיות עד כה.
הבעיה היא לא שהיא פוגעת בשמרים, הבעיה היא בכך שהיא מעודדת ליצור כלורופנולים (חומרי פלסטיק או תרופות).
#6
-3
Timone
2010-11-10 02:22:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפילו לא הייתי מוסיפה בקבוקי מים לדלי בלי להרתיח אותו קודם. אולי אתה בסדר, אבל אתה מפתה את אלוהי הבירה.

האם היו לך בעיות, או שאתה פשוט חוזר על מה ששמעת במקום אחר? יש פרנויה משמעותית בכל הנוגע לתברואה בבישול וחשוב לדעת היכן למתוח את הגבול. לא להשתמש בבקבוק מים ללא רתיחה נראה כמו קיצון.
אלוהי הבירה רחומים הרבה יותר ממה שנדמה לכם. תירגע, תעבור בית.
נראה שמים רותחים מבקבוקים מוגזמים בעיניי.
@Zuph, +1 עבור Papazian


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...