שְׁאֵלָה:
איזה סוג של בירות עומד על שינוי טמפרטורה במהלך התסיסה?
Chris Cudmore
2010-11-09 03:27:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עברתי זה עתה מדירה לבית, שם אני משלם כעת עבור חום.

באזור שהסמל הביתי שלי איפשר לי להתבשל בו, הטמפרטורה נעה בין 16 ° עד 21 מעלות צלזיוס לאורך כל היום. מהו סוג טוב של בירה להתבשל שם עד שאוכל להתקין כמה בקרות טמפרטורה?

הערה על יחידות: אני מניח שאתה מתכוון ל -16 ו -21 צלזיוס. עשיתי המרה מקוונת מהירה וזה יהיה 60-68 פרנהייט. אולי לערוך לשאלה שלך?
ללא עריכה. עלינו, שאר העולם, לגרור אתכם האמריקנים בועטים וצורחים אל תוך המאה ה -21.
-1 לטמפרטורה המסתורית
@chris: אמנם אני מסכים עם התגובה שלך באופן עקרוני, אתה באמת צריך להשתמש ב ° C או (* C) במקום 'מעלות'. זה פשוט לא מדויק. אחרי הכל, אנשים לא יודעים אם אתה אמריקאי שחי באלסקה אם זה יכול להיות 16 * F-21 * F לאורך כל היום. :-)
למה שתרצה להקפיא מים ב -0 ולהרתיח ב 100? 32 ו 212 הגיוני יותר!
תשכחו מהשטויות המטריות האלה. אני אתחיל למדוד את נפחי הבירה שלי באמה רבועה.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+6
user48
2010-11-09 03:38:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עדיף שתבדוק באריזת השמרים את טווח הטמפרטורות התסיסה האופטימלי. הן במעבדות Wyeast והן ב- White מידע זה נמצא באתרי האינטרנט שלהם. שם תוכלו למצוא את הטווח, ולהבין איזה סוג שמרים יעבוד הכי טוב. בדרך כלל, ככל שטמפרטורת התסיסה תהיה קרירה יותר, התסיסה תנקה יותר, אך זמן רב יותר.

אז בחרו את השמרים וקבעו איזה סוג בירה להכין מכך.
אני מסכים ששמרים הם בעיקר מה שאתה מודאג כשמדברים על טמפס. בשעה 16-21 * C תבשלו כמה אלות טעימות אני בטוח.
#2
+4
Pulsehead
2010-11-09 19:26:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

16-21 C הוא 60-68F. זה ראש ממשלה שמתבשל. באשר לתנודות הטמפ ', זכור את עצתו של צ'רלי פפאזיאן, "תירגע! אל תדאג! קח בית!"

#3
+3
Conman27
2014-04-04 18:09:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למצב זה, כדאי לך לשקול זני שמרים שבהם ייצור נוסף של פנול ואסתר עקב סביבה מלחיצה נחשב לדבר טוב במוצר הסופי.

בדרך כלל זני שמרים בלגיים נסבלים יותר מסביבות מלחיצות, למעשה יש מבשלים שמעלים בכוונה את הטמפרטורה של האלס הבלגי שלהם על מנת להפיק את ייצור האסטר והפנול ביותר מהשמרים, הנחשבים רצויים עבור זני השמרים האלה. סגנונות אחרים שעולים בראש הם:

Kolsch, Hefeweizen, Saison

חשוב לזכור שתנודות טמפרטורה תכופות ומשמעותיות הן בדרך כלל דבר רע עבור הבירה שלך. זה יכול להוביל לשמרים לחוצים שעלולים להוביל לטעמים לא נוחים, כולל טעמי תפוחים חמוצים של אצטאלדהיד. כל דבר שתוכלו לעשות כדי למזער את כמות הווריאציות התכופות יהיה דבר טוב. אני מציע לחפש מקררי ביצות או מחממי ביצות. כדאי גם לשקול להשאיר את הבחור באמבטיה מלאה מים, כך שהמערכת התרמית הכוללת תהיה הרבה יותר גדולה ועמידה בפני שינויי טמפרטורה גדולים.

זנים בלגיים מסוימים (WLP570 IIRC) מאוד קשוחים לגבי שינויי טמפרטורה שליליים ולעיתים קרובות נושרים מוקדם ברגע שקצב התסיסה יורד, אלא אם כן נשמרת הטמפרטורה.
אני לא מסכים שקולש והפווייזן מרוויחים מטמפים מוגברים. קולש מותסס בצד הקריר יותר של טווחי הטמפרטורה הרגילים, והטעם החם התוסס של חפה כמו בננה או מסטיק פרי עסיסי, וזה לא תמיד מה שאתה רוצה (אני אשליך קצת WLP380 לגדר בסוף השבוע הזה ואשמור עליו ב 62-64F).
#4
+1
benr
2010-11-09 03:30:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בחורף הקרוב אנסה לחלוט עוד בירות קיטור, שהן אלות המשתמשות בשמרים לאגרים. שמרי הלאגר אינם דורשים טמפ 'גבוהים ולכן אינך צריך לדאוג לחמם את התסיסה.

#5
+1
Graham
2011-05-09 19:09:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לחלוט ליד כל אייל באותם טמפ ', אך זכור שטמפרטורת הסביבה שלך אינה התסיסה של השמרים. תסיסה מייצרת כמות גדולה של חום, כך שהווורט התסיסה שלך לרוב חם ב-2-8 מעלות מאשר טמפ 'האוויר הסביבתי. זה יכול להשפיע מאוד על הטעם הסופי של הבירה אם תתחיל לדחוף לגבולות העליונים של הטמפים המועדפים על השמרים.

אם אתה עדיין לא מוכן לבקרת טמפ 'אוטומטית, אני ממליץ לך לבנות "מצנן ביצות", שהוא בעצם:

  • אמבט מים גדול עבור הבחור שלך (כמו אמבט שתייה), חצי מלא במים
  • כמה שקיות קרח קפואות או בקבוקי סודה (החליפו אותם מדי יום)
  • חולצת טריקו או מגבת ישנים (הניחו אותה בחצי מים ועטפו חצי מעל קרוי)
  • מאוורר קופסה שתנפח על בד & .

הכניס את השטיפה לאמבט המים, הרטיב את הבד ועטוף אותו מעל החלק העליון / הצד של השמלה, והדליק את המאוורר והפנה אותו לעבר השיירה. המאוורר שמנשף מעל הבד יתאדה את המים שבתוכו, שמקררים את הבחור. כאשר המים מתאדים, הבד שואב יותר נוזלים מאמבט המים. חבילת קרח או שתיים במים מסייעת עוד יותר לייצוב הטמפים.

הוסיפו קצת חיטוי או מעט אקונומיקה לאמבט המים כדי לעזור להרחיק את התבנית. זה ייקח רק כמה ימים של תסיסה ראשונית לפני שהשמרים נרגעים, ואז אתה יכול לשבור את המתקן הזה אם המקדחה המקומית Sargent תתחיל להתלונן על המגבת / החולצה הרטובה. כאשר התסיסה הראשונית מאטה, החום שנוצר על ידי השמרים יורד לרמה שבה הם יגדילו את טמפ 'הקארבי רק בדרגה או שתיים, כך שהטמפ' הסביבתי שלך יהיו בסדר גמור. מדהים למעשה, במיוחד אם הם נשארים בשנות ה -60 הנמוכות.

#6
  0
Jason Abalos
2014-04-05 04:46:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטמפרטורות הללו אמנם נהדרות לבישול, אך התנודה בטמפרטורה היא שמרים לא אוהבים. קבל עקביות ככל האפשר עם קירור או תחילה אחרת.

עם זאת, הדור השני הוא למעשה הרבה יותר סובלני לתנודות הטמפרטורה מאשר הדור הראשון של השמרים שאתה מקבל היישר מהבקבוקון / השקית. זה יעזור לכם לחלוט את רוב סוגי הבירות בלי יותר מדי אסטרים מטורפים.

בירות שתרצו להיות אסתר הן בירות בלגיות, אותן תוכלו לחלוט ברוב סוגי הבירות עם זן שמרים בלגי. מקווה שזה עוזר!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...