שְׁאֵלָה:
מה הטעם לעשות כל הדגנים?
CLJ
2010-11-10 05:39:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בירות התמציות שלי טובות, אני חושב שיותר טוב מרוב הבירות המסחריות שאני קונה. מיצוי לוקח פחות זמן, פחות ציוד ונראה שהוא מייצר בירות באיכות מעולה. מדוע אנשים עושים דגנים מלאים?

שמונה תשובות:
#1
+32
PMV
2010-11-10 05:48:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל התבואה זולה יותר (בטווח הלא ארוך), אתה מקבל הרבה יותר גמישות בחשבון התבואה והמחית שלך, הייתי טוען שזה יותר כיף, וזה ממש קל לעשות זאת.

זה די מסכם את זה.
אבל זה לוקח _ הרבה_ יותר זמן, נכון?
כל ימי התבואה שלי לוקחים 4 שעות מההתחלה ועד הניקוי. ימי התמצית שלי אורכים בדרך כלל שעתיים. אז כן, זה כפול מהזמן. אבל זה שווה לי.
זה בהחלט בשביל הכיף והסיפוק שבדבר. יש משהו משתלם מאוד בלקיחת דגנים, כשות ושמרים והפיכתם לבירה נהדרת. אם רק הייתי רוצה בירה מהר ככל האפשר הייתי הולך לפאב.
כן, זה לוקח יותר זמן, אבל אנחנו לא מתבשלים מטעמי נוחות, נכון? :)
יש תפיסה מוטעית ענקית כי בישול של כל הדגנים הוא איכשהו מסובך ולוקח הרבה יותר זמן. תוספת הזמן הגדולה היחידה מגיעה מעיסה; השאר כמעט זהה.
#2
+11
Jeff Roe
2010-11-10 05:56:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחרי עשר שנים של ערכות ותמציות, סוף סוף הלכתי לכל הדגן לפני 6 שבועות. זה כל כך כיף! אם אתה נהנה ממה שאתה עושה עכשיו, הייתי אומר לנסות כי יש כל כך הרבה יותר ליהנות. בישלתי ב -5 מתוך 6 השבתות האחרונות, והיה לי נהדר בכל פעם.

הוצאתי רק כ -150 $ על ציוד נוסף, וזה כולל טחנת תבואה. אני יכול לקנות את התבואה שלי ללא כתוש בכמויות גדולות ולחסוך הרבה. עכשיו אני יכול לחלוט מנת בירה בכ- $ 14 מרכיבים.

זה לא משתפר הרבה יותר מזה.

האם אתה יכול להסביר יותר על מה שאתה מבשל ב 14 $ / אצווה? נכון שאני גר במקום שבו הדברים מסומנים יותר מהממוצע, אבל אפילו הבירות הקטנות והפשוטות ביותר שלי יוצאות בסביבות 25 דולר (במחיר של 5.5 ליטר בערך).
התבואה בתפזורת שאני מקבל עולה כ 80 סנט לקילו. אז עשרה פאונד מזה הם 8 דולר. הכשות שאני מקבל היא כ -2 דולר לאונקיה. עם שמרים יבשים או שמרים נוזליים המשמשים מחדש, בסופו של דבר הם כ 14 $.
#3
+8
Mike Miller
2010-11-10 08:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן אישי אני חושב שקבוצות הדגנים שלנו טעימות יותר. זה יכול להיות בגלל הדגנים הטובים יותר שאנו משתמשים בהם, או העובדה שאנחנו עכשיו מבשלים טובים יותר.

מייק צודק. כל בישול התבואה יהפוך אותך למבשלה 'טובה' יותר. אתה מפסיק להכין מתכונים של אנשים אחרים ומתחיל לחשוב להכין בירה משלך. מספר המשתנים שתוכלו לשלוט בהם במהלך מחית הוא מדהים ומכריח אתכם לחשוב באמת על מה שאתם מנסים להכין.
#4
+4
Tim
2010-11-12 03:00:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היו לי כמה בירות חלקיות אדירות. אם יש לך תמצית באיכות טובה ולהשלים עם כמה דגנים מיוחדים, אני חושב שתוכל להשיג תוצאות באיכות גבוהה מאוד.

אני חושב שהחיסרון הגדול ביותר הוא שיש לך פחות שליטה על הבירה הסופית וכך הם מוגבלים יותר. במה שאתה מכין.

אז הייתי אומר להישאר עם תמצית עד שהרעיון לעשות מחית מלאה נשמע מושך.

#5
+3
thebeav
2010-11-13 01:40:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם PVM וג'ף בנוגע לעלויות ולבעיות הזמן. אני מסכים גם לגבי הגורם המהנה. אני מוצא שזה בוקר מאוד מרגיע ומהנה כשאני מתבשל. אני מתבשל בחוץ בפטיו שמתחת לסיפוני. אז אני נוטה לעשות את רוב ההתבשלות שלי באביב ובסתיו. אני עובד סביב מזג האוויר לפי הצורך. בוקר שהושקע בבישול מזכיר לי הרבה בוקר בדלת אחורית. יש פעילות מתונה שתשמור את תשומת ליבך וכאשר יש לך רגעים פנויים אתה יכול לבעוט לאחור עם בירה וליהנות מהאוויר הצח (וריח של בישול בירה).

#6
+2
danafr4
2010-11-20 02:07:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם מייק. אני חושב שכל התבואה היא אפילו שלב מעל לחלץ.

ונכונה של טים - זה עבור האדם שרוצה יותר שליטה בתהליך / בתוצאה. יש לי אפשרות לבחור במינכן או וינה או ביסקוויט או כל גרגר מחית אחר בכל פרופורציה שאני אוהב. קשה עד בלתי אפשרי לעשות עם תמצית + דגנים מיוחדים.

העצה שלי: נסה מתכוני עיסה חלקית כדי לקבל את התחושה. השאר די קל: רק הגדל. או שלא. לפחות תהיה לך הרגשה נהדרת למה התהליך.

מצד שני, מה יותר פשוט מאשר לחלץ כדי לקבל בירה ממש טעימה? אתה צודק, זה טוב יותר מבירות רבות שנקנו בחנות.

#7
+2
eyelidlessness
2010-11-22 11:44:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המוטיבציה העיקרית שלי הייתה לקבל יותר אפשרויות לתרום לטעם הבירה שלי. רקחתי שתי בירות תמציות לפני שהתחלתי את כל הדגנים, מכיוון שמצאתי שאפשרויות התמצית מגבילות ביותר. לימדתי כמה חברים לחלוט מאז ומעולם לא התחלתי עם תמצית. אף אחד מהם לא מתחרט על כך, ואף אחד לא התעניין בצמצום זמן הבישול למען עצמו.

המוטיבציה המשנית שלי (הקשורה לראשונה) הייתה להיות "קרובה יותר" לתהליך הבישול. התעניינתי בבישול ביתי מכיוון שרציתי לייצר את סוגי הבירה ש אני רוצה לשתות. יש לי יותר מעורבות במה שאני מבשל כשאני משתמש במרכיבים "גולמיים". (כן, אני מבין שתהיה לי שליטה רבה יותר בהיבט הזה כשאני מתחיל להכין את המלטים שלי, או אפילו לגדל את החומרים שלי.)

#8
+1
fluffhead
2010-11-23 09:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמי שהכין גם בירות תמציות טובות מאוד, חוויתי טעם טוב יותר, איכות וטריות טובים יותר עם כל הדגנים. אבל אפילו יותר מכך, זה נתן לי הרבה יותר חופש להתנסות. כמובן שאתה יכול להתנסות בתמצית, אבל אתה יכול רק להגיע כל כך רחוק. גם אני הייתי עצבני, אבל כפי שאתה יכול לקרוא ברשימה זו, זה יותר כיף ...שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...