שְׁאֵלָה:
האם כדאי לייבש שמרים יבשים מחדש?
Mike
2010-11-09 03:28:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי דעות סותרות לגבי היממה חוזרת של שמרים יבשים או לא. עברתי תסיסה מוצלחת עם שמרים יבשים בעבר, אך לא ניסיתי לחות מחדש. האם למישהו היה ניסיון טוב יותר / גרוע יותר בדרך זו?

ארבע תשובות:
#1
+6
user48
2010-11-09 03:36:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד הייתי ממליץ ליצור סטרטר שמרים - עם שמרים יבשים או רטובים. סטרטר קטן של 500 - 1500 מ"ל עוזר לשמרים להתחלה נהדרת בחליטה החדשה.

להכנת מנה ראשונה - שפכו 1 ליטר מים בתבנית קטנה, הוסיפו תמצית מאלט מיובש 1/4 קילו , כפית מזין שמרים וכחצי גלולת כשות. הרתיח את זה למשך 10 דקות - ואז התקרר לכ- 70 מעלות פרנהייט. שים את השמרים שלך בזה והמתן יום אחד לפני שתשתמש בו למנת הבירה החדשה שלך.

זה יעזור לכל שמרים, רטובים או יבשים, אך יבשים במיוחד, מכיוון שבדרך כלל אין מספיק תאים ביובש חבילה לשיעור התנדנדות ראוי. כמו כן, היא נוטה לייצר בירה נקייה יותר, ותסיסה טובה יותר, אשר מתרחשת באופן מלא יותר.

מדוע תהליך זה טוב יותר מאשר לזרוק את השמרים היבשים היישר לתוך התסיסה?
@spoulson: מנות ראשונות שמרים יכולות [לזרז את תהליך התסיסה וכן לסייע במניעת מלכודות מסוימות] (http://www.beersmith.com/blog/2008/04/01/making-a-yeast-starter-for-your-home-home- לחלוט בירה /).
אפילו עם פתיחה ראשונה, כדאי לחלוח מחדש את השמרים תחילה. הכנסת סוכר תחילה יכולה להשפיע על קרומי דופן התא (http://www.howtobrew.com/section1/chapter6-5.html). אני מחלחל תחילה, ואז מכין מנה ראשונה עם השמרים המיובשים.
אז למה 1 ליטר ו 1/4 £ DME? מדוע הכמויות האלה? האם זה צריך להשתנות בהתאם לגודל האצווה? האם זה צריך להשתנות בהתאם ל- OG? יעד ABV?
#2
+3
sgwill
2010-11-09 18:59:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד הייתי ממליץ על לחות מחדש של השמרים. עבור חלק מהבירות, במיוחד בטווח 1040-1060, כנראה שלא צריך להכין מנה ראשונה, מכיוון שמארז השמרים אכן מכיל מספיק שמרים לבירה בגודל כזה.

במקום לנחש, השתמש במחשבון פיצ'ינג שמרים, כמו ג'מיל זיינאשף כאן. יותר מדי שמרים יכולים להוות בעיה.

#3
+1
Nick
2010-11-09 10:08:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעלים של ה- LHBS שלי אמר לי לפזר את השמרים היבשים על גבי הווורט הצונן ולהשמיד את ההוראות המצורפות לשמרים.

שמעתי גם את זה. נראה כי ספאלה ממליצה לעשות זאת גם כן.
זה רעיון נחמד אבל עובד רק אם חבילת השמרים אכן קיימא. הפיכת שמרים מתים אינה מועילה. אם השמרים טריים / קיימא, אז קפיצה ישירה היא שימושית ובדרך כלל מייצרת את התוצאות הרצויות. אם השמרים אינם טריים / קיימא, אזי קטיפה היא מעניקה תחושת ביטחון כוזבת אשר מתנפצת רק למחרת כאשר לא נראית פעילות בכלי התסיסה. עד אז בהחלט ייתכן כי "החיידקים הלא כל כך ידידותיים" מגיעים כדי להושיט יד.
#4
  0
korz
2012-10-14 19:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להכין בירה נהדרת מבלי לייבש מחדש שמרים יבשים, מכיוון שכשאתה זורק טריליוני תאי שמרים, אתה יכול לעמוד להרוג הרבה מהם. אם אתה מייבש מחדש בורט, הלחץ האוסמוטי על השמרים אינו אידיאלי. הם באמת רק רוצים מים והתייבשות גבוהה יותר בכבידה יכולה להרוג את רוב השמרים היבשים.

באופן אידיאלי, להתחלה המהירה ביותר, מומלץ לייבש את השמרים מחדש במים של 90-100F ואז לאפשר זאת כדי להתקרר לאט לטמפרטורת היבול אליו אתה משליך. אחת הדרכים לעשות זאת היא להתייבש למשך 15 דקות, ואז להכפיל את נפח השמרים המייבשים עם חלק מהוורט שלך. היו לי קבוצות עם קראעוזן בתוך פחות משמונה שעות עם שמרים מיובשים.

כולנו יודעים שקבלת התחלה מהירה מסייעת לשמרים המושלכים שלך להתעלות על שמרים, חיידקים וכו '. , התסיסה שלך קצרה ומלאה יותר.

אני חושב שטריליונים זה קצת יתר על המידה. חשבתי ששקית שמרים יבשים מכילה משהו כמו 200 מיליארד תאים. חבילות החבילות של Wyeast טוענות שיש להן 100 מיליארד. הייתי מהמר גם לומר שהדרך להתחלה המהירה ביותר היא שמתנע שמרים כבר מתסיס. נעלתי את נעילת האוויר שלי תוך שעה בלבד עם שכבה נאה של קראוזן בחלק העליון של המכונית.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...