שְׁאֵלָה:
מה השיטה הטובה ביותר לתפוס זן של שמרי בר לבישול ביתי?
user61
2010-11-09 18:00:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעוניין ללמוד על בישול באמצעות שמרי בר, ​​אבל אני תוהה מהי השיטה הטובה ביותר לתפוס זן שיניב תוצאות טובות בבישול ביתי. וכמובן כיצד להבטיח שהוא יזכה בכל שאר המיקרואורגניזמים הפראיים.

אין צורך להסביר כיצד להמשיך בכך, מכיוון שזה לא אמור להיות שונה משמרים שקנו בחנות.

כבר אפיתי לחם עם שמרים פראיים, אבל דבר אחד שלמדתי הוא שהוא הופך לחמצמץ בקרוב מאוד, וזה לא משהו שאתה רוצה במשקאות.

שים לב שזו לא שאלה סובייקטיבית, השיטה הטובה ביותר היא שזוכה לציון הנמוך ביותר במדדי המידה הבאים:

 • זמינות המרכיבים (0 אוויר - מערה בלגית 10) * בכל מקום בו המערה אנו מניחים שהשופט גר בצד השני של כדור הארץ
 • קלות התרבות (0 סיר - ציוד מעבדה 10)
 • הקדשה (0 השאר את זה בשקט - מערבבים אותו בכל דקה במשך שבועיים 10)
שאלה טובה. מה הטעם לשרוד באפוקליפסה זומבית אם אינך יכול לקבל משקה הגון?
המקום הטוב ביותר לצוד שמרים מעניינים הוא הזקן של ג'ון מאייר.
אנא יש לי שאלה בנושא כי אני עובד כיום על שימוש ב- Saccharomyces cerevisiae מחומר גלם מקומי בייצור בירה. כיצד אוכל להבדיל בין Sacch. של לחם וזה של בירה? שניהם מאותו ס"פ אך זה של לחם מייצר יותר תחמוצת פחמן IV ולא טוב לבשל. האם יש משהו שאני יכול לעשות כאן בשיטת תרבות או בשיטת העשרה כדי לבודד רק שמרים מבשלים. אני צריך את עזרתך. הדואר שלי: [email protected] הנייד שלי: +2348066233694
היי לינוס. אני מציע לך לשאול זאת כשאלה חדשה. כמו כן, עליכם לצפות שתשובות יגיעו דרך אתר זה, וייתכן שלא תרצו לפרסם את הדוא"ל ואת מספר הטלפון שלכם בפורום ציבורי.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+9
Matt Utley
2010-11-10 05:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה קצת מעורב, אבל עשיתי את זה עם תוצאות טובות. הדבר הקשה ביותר לעשות הוא להפריד את השמרים מכל תבניות בר אחרות.

מה שאתה צריך.

 1. פרי בר. יש לי עץ אפרסק ועץ שזיפים אז זה הסתדר לי טוב.
 2. £ 2. DME
 3. ג'לטין
 4. 3 מנות פטרי
 5. כשות
 6. בקבוק חרוטי עם נעילת אוויר
 7. o>

  קח £ 1 של ה- DME ונמס למים חמים. אתה יורה למשקל של 1.020 ו- IBU בסביבות 20. הוסף כשות והרתח. מסננים לבקבוק חרוטי. מכסים מיד ומניחים להתקרר.

  שטוף וחיטוי ידיים ככל האפשר. קלף את העור מכל פרי השימוש בו והוסף לבקבוק. צרף את נעילת האוויר ושלא נדבר. בעוד כשלושה ימים אתה צריך להתחיל לראות תסיסה. הכשות עוזרות לעכב את צמיחת החיידקים ועליך לקבל בעיקר saccharomyces (שמרים מבשלים).

  עם כלי הפטרי שלך אתה רוצה לקחת את שאר ה- DME והג'לטין שלך ולהכין צלחת אגר. אגר אגר עובד הכי טוב, אבל אתה יכול להשתמש בג'לטין שלך. וברור ש- DME משמש במקום הסוכר.

  קח מעט מהשמרים שהחלו להתיישב על הבקבוק החרוטי שלך ופס עם מחט על צלחות האגר שלך. לאחר מספר ימים תוכלו לזהות גידולים בודדים. אלה מושבות מתאים בודדים. זה מקל על הפרדת הסוכרומיס שלך מכל חיידק מוזר אחר.

  מכאן אתה מסיר את התרבית בעדינות מהאגר אגר ומכין מנות ראשונות קטנות. בדרך כלל אקח שתיים או שלוש מהתרבויות שאני מוצא ואכין התחלה מאלה. התחל בקטן ואז צבר משם. אני בדרך כלל עושה שלוש עד ארבע מנות ראשונות בצעדים מדורגים לפני שיש לי תרבות שמוכנה להיות מושלמת לבירה.

בתשובה זו, למשל, ישנם כשות שהיא מרכיב שקל לקנות ברוב המדינות, אך אינו צומח ברוב המקומות. למרות שהוא משמש כאן בשל תכונותיו האנטי בקטריאליות, יתכן שהוא מחליף תחליפים מקומיים. ובשביל בכל מקרה אתה משתמש בכשות. קל יחסית להשיג מנות פטרי, אך לאף אחד אין אותן בבית ומדיום תרבות טוב קצת יותר קשה.
#2
+3
J Wynia
2010-11-10 01:03:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink
המקום הכי ברור לאסוף שמרי בר באופן עקבי בעיני הוא על פני פרי טרי שנבחר. קבל כמה תפוחים שאינם בשעווה (כלומר לא אלה שבמכולת הטיפוסית), ריסק אותם, הוסף מעט מים ותקבל סעודת שמרים.

זה בעצם מה פראי סיידר מותסס הוא ויש לי מנת סיידר מכבישה טרייה שאני נותנת לתסוס באמצעות שמרי הבר מהתפוחים. אני מתכנן לקצור את השמרים האלה ולעבד אותה כדי לראות מה אני מקבל.

אני ממש לא ממליץ על זה. לפירות ממכולת יש אלוהים יודע מה מאלוהים יודע איפה. כאשר משתמשים בשמרים פראיים, היכו מקומי.
אום. אמרתי במפורש * לא * אלה במכולת.
לא נראה לי שתקבל "מושבות מתאים בודדים" מהשיטה שלך ללא שימוש במיקרוסקופ או בשטיפת חומצה. אתה יכול לעזור לי להבין מדוע לא יכולתי להשתמש בשמרים מקליפות הפרי המתססות
#3
  0
Rick
2013-08-29 21:59:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השיטה בה השתמשתי בהצלחה היא ללכת לקטוף פרי בר (תפוחי עץ) שלא רוססו ולזרוק אותם לבלוע (לא שטוף). לאחר שטיפתם בווורט הסירו תפוחים וצפו בשמרים גדלים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...