שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לקבוע את איכות המרכיבים?
Chaulky
2010-11-09 08:42:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חדש בבישול ביתי ורוצה לוודא שאני משתמש במרכיבים איכותיים. הייתי בכמה חנויות, אבל מתקשה לדעת אם מה שהם מציעים איכותי או לא. באילו טיפים / טכניקות אוכל להשתמש כדי להיות בטוח שאני מקבל את הדברים הטובים?

ארבע תשובות:
#1
+5
Fishtoaster
2010-11-09 09:43:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, עבור כשות לפחות:

  • אתה רוצה חבילות חסימות גז בלתי חדירות
  • אטום בוואקום
  • אטום (למניעת אור חשיפה)
  • בקירור

דבר אחד שיש לציין הוא שעבור 'כשות מרירה' - כלומר כשות שנוספו מוקדם ברתיחה כך שמרירותם תועבר, אך הטעם והארומה נרתחים במידה רבה עד הסוף, האיכות לא משנה באותה מידה כמו לכשות הארומה.

+1 לתגובה על כשות מרה. אני קונה את הכשות המרה שלי באריזות גדולות יותר. אשתמש בכמה על מבשל ואכניס את השאריות לשקית מקפיא של זיפלוק וחזר למקרר. הם יימשכו ככה במשך כמה שבועות אין בעיה.
#2
+2
thebeav
2010-11-09 09:44:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קנו אותם מהחנות. נסה להכין איתם בירה. בדוק אם טעמו של הבירה תקין. אם כן, המשך לקנות מאותה חנות. אם לא, מצא חנות חדשה.

ברצינות.

בדוק את התאריך על תמציות מאלט. האם הפחיות בחנות שלך נמצאות בתאריך או שיש פחיות שעשור אבק עליהן?

בנוסף, אני תמיד טועם ומריח כל מרכיב בודד תוך כדי הוספתו לחלב. ידיעת טעמם של המרכיבים בפני עצמה תעזור בזיהוי בעיות, מתכונים לעיצוב וכו '.

טועמים חלק מהמרכיבים לאחר הבישול. בזבז תבואה? יאם! ביליתי כשות? אולי. ביליתי הפסקה חמה? אוף!

בטווח הארוך סט חושים מאומן היטב יהיה כלי הנשק הטוב ביותר שלך להכנת בירה נהדרת.

#3
+1
pkaeding
2010-11-09 10:32:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצה הגדולה ביותר שאני יכול להציע היא לוודא שהכשות ירוקות. זו בדיקה קלה מאוד, אפילו למבשל טירון, וכשות חומה אינן טובות.

אם אתה מדבר על כשות המשמשות לארומה / טעם (אלה הכשות שאתה מוסיף לקראת סוף הרתיחה), הן צריכות להיות בעלות ארומה חריפה, כמו זו שאתה רוצה שיש לבירה שלך כאשר זה נעשה.

#4
+1
tinypriest
2014-12-07 06:09:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה הצעות:

  • בחר חנות שקיימת הרבה זמן בעיר שלך. היכנס ביום שבת אחר הצהריים ותראה כמה הם עסוקים. בדרך כלל רק כמה מהמקומות האלה ישרדו 10 שנים ומעלה, מקום כזה שהיה בסביבה כל כך הרבה זמן יהיה בסדר גמור.
  • כשאני בפנים, לא הייתי דואג לשום דבר שיש להם במקרר שלהם. כל השמרים והכשות היום ארוזים בוואקום ואם הם נשמרים במקרר לפני תאריך התפוגה (השמרני בדרך כלל) יהיה בסדר גמור לשימוש.
  • הפחות דאגותיך הן תמציות מאלט, מכיוון שאלה כל אחד קונה ולכן התפנית גבוהה.
  • הדאגה העיקרית שלך צריכה להיות החלקית שלך מרכיבים, שאריות שנשארו במקרר שלך (או גרוע מכך, ארון מטבח) במשך 6 חודשים לאחר שפתחת אותם לראשונה. חבילת הוואקום ה נפתחה 100 גרם של כשות שהיא חצי משומשת וישיבה ליד הגבינה הכחולה במקרר עשויה שלא להיות כה טרייה אם תשתמש בשארית כעבור 4 חודשים. בקיצור, כל דבר שתקנה חדש מחנות אספקה ​​ביתית הוקמה לא יגרום לך צער אם נעשה בו שימוש זמן קצר לאחר הרכישה. שאריות משלך עבור המנה הבאה עשויות להיות לא בסדר.
Re: תמציות מאלט, חוויתי חוויה שונה מאוד. כל מה שקיבלתי מה- LHBS שלי היה נהדר למעט תמצית מאלט. היה לו טעם רע ותסיסה לקויה. ברגע שהבנתי את זה ועברתי לכל הדגנים, הבירה שלי השתפרה מאוד.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...