שְׁאֵלָה:
עֶזרָה! התסיסה המשנית שלי התפוצצה!
Scott P
2010-11-09 22:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז בישלתי IPA נחמד לפני כמה ימים. נכנסתי לבדוק את החרבן והפקק צץ והיו כשות בכל מקום! הפסקתי את הגיבוי שלו ובקבוקי אותו כעבור כמה ימים בלי בעיות.

אבל, אני רוצה לדעת איך זה קרה? חיכיתי קצת יותר משבוע כדי לעבור למשני. מנעול התסיסה היה מבעבע אחת לכמה דקות. אז אני חושב שהתסיסה הראשונית נעשתה.

ניקיתי את המכונית המשנית ממש טוב (כך חשבתי) והוספתי את הכשות.

יש כאן רעיונות? האם זה רק נושא זיהום?

חייבים להפסיק להתבשל עם C4.
הייתה לך נעילת אוויר או שהיא אטומה?
זה היה בשני. היה לי פקק. אני משתמש במכונית של 5 ליטר.
נסה להשתמש בצינור פלסטיק מד גדול לתוך דלי מים ולא במנעול אוויר עד שמחזור התסיסה מתייצב
העצה הראשונה שאני נותן היא לא לעבור על בועות במנעול האוויר כדי לקבוע אם התסיסה הראשונית הסתיימה או לא, היא נוטה מדי לטעויות. העצה השנייה שלי היא להשקיע בהידרומטר ולהשתמש בכמה ימים של קריאות יציבות של SG כדי לקבוע מתי התסיסה הראשונית הסתיימה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+7
Fishtoaster
2010-11-09 22:42:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבנה שלי היא שפיצוצים נגרמים בדרך כלל בגלל שנסגר האוויר נסתם, בדרך כלל על ידי קראוזן. הלחץ מצטבר ואתה מקבל פיצוץ. הפיתרון הוא להשתמש בצינור פיצוץ במקום במנעול אוויר, מכיוון שהוא רחב יותר ומאפשר להימלט מכיווני כראוסן או כל דבר אחר. מצד שני, זה אמור להיות סביר יותר כאשר אתה משתמש בתסיסה עם פחות מקום לראש (למשל, משני 5 ליטר לעומת ראשוני 6.5 ליטר).

דגים ממשיכים עם נעילת האוויר נסתמת. כשמוסיפים דברים כמו כשות לתוך המשנית קל למלא יתר על המידה והכשות כנראה חסמו את תחתית הנעל. זה קרה לי עם המנה הראשונה שלי (בכל זאת בפריימריז). תמיד השתמשתי בצינור פיצוץ לאחר מכן.
זו בדיוק הבעיה בחדר הראש. אני במתחם שיש לו הרבה בעיות בתסיסה המשנית. נראה כי צינור הנשירה עושה את הטריק.
#2
+2
FishesCycle
2011-12-20 22:21:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אני קורא את זה נכון? האם שמת פקק מוצק בקרבי? אם זה לא המקרה, אנא התעלם מתשובה זו.

למרות שרוב התסיסה הושלמה כשאתה עובר למשני, הבירה עדיין משחררת CO2 שצריך דרך כלשהי לצאת מהקרוב. אם אתה משתמש במנעול אוויר במקום בפקק מוצק, תראה ירידה משמעותית בתדירות הפיצוצים.

#3
  0
dana
2011-12-20 11:10:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שהשאלה שלך היא על זיהום, אבל אני מבין שאתה מעוניין כיצד למנוע זאת בעתיד.

אני ממליץ על fermcap כדי להפחית את תנודתיות התסיסה הגדולה. זה מוצר בקרת קצף שבאמת עוזר. אני תוסס קבוצות של 5.5 גלונים בקרובים של 6.5 ליטר, עם מוצר זה הצלחתי לתסוס 1.080 בירות במנעול אוויר בלבד.

אתה יכול גם להשתמש בו כדי למנוע הרתחה.

לא היה לי כל כך מזל טוב עם פרמקאפ. נראה שזה עובד רק ליום-יומיים, ואז הקראוזן מתחיל לבנות מחדש. זה עושה את הטריק בשחין שלי.
#4
  0
Denny Conn
2011-12-20 22:43:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם עברת למשנית לאחר שבוע בלבד, סביר להניח שהתסיסה לא הסתיימה. זה יסביר את הפיצוץ על מיכל אטום. אבל באופן כללי, אתה לא צריך להשתמש משני. פשוט השאר את הבירה בבחירה הראשונית למשך 3-4 שבועות ואתה יכול ללכת.

#5
  0
Pietro
2011-12-21 20:59:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כהערה צדדית לכך, אני עושה שימוש בכשות של עלים שלמים ברתיחה ללא שקית מוסלין או מסננת לתוך הראשוני. נתקלתי בבעיות נוספות בהשארת כשות עלים שלמות בחללי (סיפונים סתומים / שבורים, בעיה זו וכו ')שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...