שְׁאֵלָה:
קירוב יחס סוכר למיץ תפוחים בסיידר?
Richard Stelling
2010-11-09 07:22:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הצלחתי למצוא מתכונים מהימנים ואפילו לא כללי אצבע כאשר החלטתי על כמות הסוכר לקצבת המיץ בסיידר ופרי.

אני רוצה לדעת כמה קירובים לגרסאות מתוקות ויבשות.

ארבע תשובות:
#1
+9
J Wynia
2010-11-10 01:10:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמות הסוכר לא תשנה את התוצאה המתוקה / יבשה הרבה. רוב השמרים המשמשים לסיידר יתסיסו לחלוטין את כל הסוכר שאליהם ניתנת גישה. פירוש הדבר שתוספת של יותר סוכר ממה שבמיץ התפוחים במקור מיועדת לאלכוהול נוסף ולכל טעם שהחתיכות הלא-תוססות של הסוכרים משאירות מאחור.

לדוגמא, דבש וסוכר חום יתססו לחלוטין. בחוץ, אבל השאר כמה טעמים מעניינים מאחור. עם זאת, רוב השמרים יאכלו הכל, וכתוצאה מכך סיידר יבש.

סיידרים מתוקים מושגים בדרך כלל על ידי שימוש בשמרים מעט עצלניים או באמצעות מתקתק. דוגמה לשמרים עצלים היא שמרים "מתוק מד", שישאירו מעט סוכר מאחור כשהם גמורים לחלוטין.

לממתיק אחורי, זה קצת יותר מסובך כי אתה צריך להפסיק את פעילות השמרים. ולהוסיף מעט סוכר. פסטור כימי או חום הוא הימור בטוח, והתרסקות קרה יכולה לעבוד, אך השמרים עדיין פעילים מעט והם יחזרו בכל הכוח אם הנוזל מתחמם.

לזה "אינרטי" יותר נוזלי, מוסיפים סוכר או תרכיז מיץ תפוחים ותקבל מעט מתיקות. זה מה שהסיידרים המסחריים המתוקים, כמו וודצ'אק.

זו יכולה להיות בעיה אם ברצונך לבקבוק מצב / פחמתי מכיוון שאתה רוצה שמרים חיים שיאכלו סוכר לפחמן, אבל אתה רוצה שיעזוב את המתקתק שלך. סוכר בלבד, שלא בדיוק עובד.

#2
+4
dthorpe
2010-11-10 04:57:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטכניקה בה אני משתמש היא בחירת שמרים שיש להם סובלנות נמוכה לאלכוהול והתסיסה תכבה את עצמה כאשר תכולת האלכוהול עולה מעל לסובלנות השמרים. לא משנה מה שיישאר הסוכרים לאחר שהשמרים מתים, קובע את המתיקות שלכם.

לקבלת סיידר חצי מתוק "ממוסמר" אני מוסיפה 5 ק"ג סוכר חום לכל 5 ליטרים של מיץ ותסיסה עם שמרים סיידר אנגליים מעבדה לבנה. השמרים מעלים כ -10% אלכוהול (!), אך משאירים מאחור כמות ניכרת של מתיקות. אותם שמרים בתסיסים מיצים ישרים מתייבשים כיוון שבמיץ תפוחים אין בדרך כלל מספיק סוכרים כדי לדחוף את תכולת האלכוהול מעבר לסובלנות השמרים.

מכיוון שהשמרים לא הושמדו על ידי סולפיטים או חום, זה עדיין זמין לעזור לפחמן את הסיידר בבקבוק. בקבוק מתסיס את התערובת ומאוורר אותה מעט מה שמעיר את השמרים בדיוק בכדי לפחמן. וודא שהתסיסה הראשונית עברה במלואה והיא רדומה לחלוטין לפני הבקבוק או שאתה מסתכן בהתפוצצות בקבוקים!

#3
+1
stanleytx
2013-09-07 21:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שכמעט כל מה שאני תוסס, יין, תפוחים, אפרסקים, אגסים, דובדבנים ... זה שמתחיל עם ליטר אחד: גלון הוא תמיד הימור הוגן. זכיתי להצלחה טובה עם עד 8 ק"ג: ליטר למרקחות מתוקות יותר. אני חובב שמרי שמפניה, אבל אני גם אוהב לתסוס משקאות אוקטן גבוה. אני יכול להתחיל עם שמרים עם סובלנות נמוכה יותר, אבל עם שמרים עם סובלנות גבוהה גבוהה כדי לסיים את התסיסה וזה מאוד עובד בשבילי.

אם הוא יבש מדי, יין וסיידר הם מאוד סלחניים. פשוט הוסיפו עוד סוכר ותנו לו לשבת שוב. מה העומס? :)

#4
  0
Gonzo Don
2017-02-25 05:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2 קילו סוכר לבן לכל 3 ליטרים של מיץ תפוחים ייתן לך סיידר קשיח של כ -8% עד 9% ABV. זה מה שתקבל מיין "פופ" כמו Boone's Farm אבל זה עושה סיידר נהדר ויבש מאוד עם כפליים מה"אומף "שתקבל מדברים מסחריים. לפני הביקבוק אני שופך פחית תפוח מופשר תרכיז מיץ לכל 3 ליטרים, תן לו ערבוב עדין, תן לו להתערבב במשך כ -5 דקות ואז בקבוק. תוך 2-3 שבועות, יש לך סיידר קשה מוגז לחלוטין. לא היה לך מנה גרועה ב -5 שנים שאני עושה את זה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...