שְׁאֵלָה:
מה הטעם בתסיסה משנית?
travis
2010-11-09 05:08:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד בקבוקי ישירות לאחר סיום התסיסה הראשונית. מה הטעם בתסיסה המשנית? האם אוכל להשתמש בדלי או שמא הדבר מחייב קרב זכוכית?

ארבע תשובות:
#1
+58
Jeff L
2010-11-09 05:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המונח "תסיסה משנית" מטעה מכיוון שהמטרה אינה המשך התסיסה. שלב משני יכול לשמש לכל צירוף של דברים:

  1. הבהרה : מתלה עד משני מוריד את הבירה מעוגת השמרים ומאפשר ליפול של חלקיקים נוספים מתוך השעיה. זו לעתים קרובות הסיבה היחידה שאני משתמש בשלב משני; אני אוהב בירה צלולה.

  2. קפיצה יבשה : כשמכינים IPA או בירה אחרת שבה מדובר בקפיצה יבשה, זה כמעט תמיד נעשה בשני. אם ניסית לייבש קפיצה במהלך התסיסה הראשונית, ניחוח רב של כשות יאבד דרך המנעול האוויר עם ה- CO2 שנמלט במהלך התסיסה.

  3. תוספות טעם : הוספת דברים כמו פירות, תבלינים, קפה, שוקולד וכו 'נעשית כמעט תמיד בשלב המשני. לעיתים קרובות זו מאותה סיבה כמו קפיצה יבשה (כדי להבטיח שמירה על הארומה והטעמים).

  4. הזדקנות : אם יישון בירה למשך זמן רב (חודשים עד שנים), העברתו למשנית מסירה אותו מעוגת השמרים ומשחררת את התסיסה העיקרי לבירה נוספת. במקרים שבהם בירה הולכת להתיישן במשך 6 חודשים או יותר, הוצאתה מעוגת השמרים מונעת גם אוטוליזה.

לא הייתי ממליץ על דלי מכיוון שאתה רוצים למזער את מרווח הראש כדי למזער את החשיפה לחמצן. דלי מספק לעתים קרובות יותר מדי מגע בין בירה לאוויר, במיוחד אם מיישנים בירה לתקופה ממושכת. יש שיטענו שרכבי זכוכית הם הכרחיים, אבל אני משתמש בבחורות פלסטיק ולא היו לי שום בעיות.

הרחקת השמרים הנותרים מהבירה חשובה גם מכיוון שהשמרים הנותרים יכולים לייצר טעמים. בנוסף, אתה עדיין רוצה את התסיסה של הבירה (אם כי בסוף התסיסה) מכיוון שכפי שאתה אומר, אתה צריך קצת CO2 כדי לדחוף את ה- O2 מהחלק העליון של הקארבי.
@Mike S: חשוב לא להתלהב מוקדם מדי; לאחר התסיסה הראשונית השמרים מנקים הרבה מתוצרי הלוואי שנוצרו במהלך רבייה ותסיסה. קיים סיכון גדול יותר לטעמי טעמים בעת מתלה מוקדם מדי מאשר כאשר מנקים "מאוחר". השארתי בירות בפריימריס במשך חודש או חודשיים לפני שהתאספתי לראשונה; הם יצאו נהדר :)
@Jeff מעניין. אז האם החשיבות של אותו CO2 מופרזת, או שהבירות שאתה מדבר עליהן עדיין מייצרות CO2 בסימן 1-2 חודשים? יתכן שזו צריכה להיות שאלה משלה, אך האם יש יוריסטיקה טובה לקביעת המועד המתאים לעבור למשני (או אם לצורך העניין)?
בדרך כלל אתה צריך להתאים מהראשוני ברגע שקריאת הכבידה שלך תישאר זהה במשך שלושה ימים ברציפות. אבל כן, זו תהיה שאלה טובה לשאול.
@Jeff אני מופתע מהתוצאות שלך, אני וחבר מתבשל שלי שנינו היו בעלי טעמים מובהקים לאחר שהשארנו בירה ראשונית למשך כארבעה שבועות, מה שאנחנו מכנים "טעם פלסטר". כמה זמן קיבלת בקבוק?
אני מוסיף סוכרים ושמרים מיוחדים לפני התסיסה המשנית והשלישית לכל המרובעים שלי, חלק מהטריפלים שלי. התסיסות הבאות נועדו בהחלט לתסיסה. נראה שזה עובד טוב יותר עבורי (בהשגת הנחתה גבוהה) מאשר להתחיל בכבידה גבוהה במיוחד במהלך התסיסה הראשונית. אני לא בטוח למה זה המקרה, אבל אם הייתי צריך לנחש שזה כנראה קשור לחמצון קל יותר לפני לחץ אוסמוטי ראשוני או נמוך יותר על תאי השמרים בכל שלבי התסיסה.
מצב בקבוק @Mlusby I לא יותר מ -3 שבועות, בדרך כלל יותר. מעולם לא נתקלתי בטעם של "עזרה ללהקה" בבירותיי.
#2
+7
benr
2010-11-09 05:17:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמרו לי שזה עוזר לבהירות הבירה, מכיוון שהבוצה מהראשונית תישאר בתסיסה הראשונה. אני משתמש במכונית זכוכית לצורך תסיסה משנית.

אני יודע גם על אנשים רבים שמבקבקים מיד אחרי הבסיס, כמוך. אם זה עובד בשבילך, זה לא עניין גדול. נסה לעשות משנית עבור אצווה ובדוק אם אתה מבחין בהבדל.

#3
+6
sgwill
2010-11-09 19:35:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם ג'ף ל 'שהמשני שימושי לדברים מסוימים.

לשאלתך, אני תמיד עושה' משני 'רק בעת הוספת פרי או יישון ממושך. הבירות שלי מתבהרות בסדר גמור אחרי שבועיים בכלי התסיסה. מעולם לא חוויתי טעמים מאותם שבועיים על השמרים, ואני תמיד מייבש כשות בראשוני.

מבחינתי אני לא מוצא שום סיבה להשתמש בכלי שני (למעט פירות או הזדקנות ממושכת, כלומר יותר מחודש) אז זה לא שווה את הטרחה.

#4
+3
farmersteve
2017-11-21 20:25:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שתסיסה משנית היא מונח שמקורו בייצור יין. תסיסה משנית בעולם היין היא המקום בו התסיסה המלולקטית שלך מתרחשת. מדובר בחיידק שאינו שמרים והוא מפחית את חומצות המאליק (תפוח ירוק) לחומצות לקט מרככות את היין. זה נעשה בדרך כלל באחסון חבית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...