שְׁאֵלָה:
אילו השפעות יהיו לסוג המים על הבירה?
divided
2010-11-10 20:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למשל, האם מים קשים באמת ישנו את הטעם כל כך הרבה?

תשובה זו שונה לחלוטין אם אתה מבשל כל דגנים לעומת תמצית. זה פריימר טוב: http://www.howtobrew.com/section1/chapter4.html ואם עדיין אין לך ספר של פאלמר, כדאי להרים עותק: http://amzn.to/ruYsEl
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Morgan
2010-11-11 05:23:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, בהחלט.

משאב טוב בכימיה של מים הוא הסעיפים 15.0 עד 15.4 של How to Brew של Palmer: http://www.howtobrew.com/section3/chapter15.html

באופן כללי:

במיקר ביקרבונט גבוה (CO3) יש אלקליות גבוהה יותר. שימוש במים עתירי ביקרבונטים להכנת בירה חיוורת כמו פילזנר יביא למרירות 'קשה'. סוג זה של מים נוטה להעדיף בירות כהות המיוצרות עם דגנים קלויים - הגרגירים הקלויים הם חומציים, ומאזנים את האלקליות (חשבו על מים של דבלין לגינס). טרנט) נוטים להדגיש את טעם הכשות ואת היובש הנתפס.

נתרן (Na) מוסיף 'עגול' ומדגיש את טעמי המלט.

עוד קריאה:

BJCP: http: //www.bjcp. org / study.php # water
דף מועדון DOZE על מים: http://www.clubdoze.com/talks/waterchem.html

Herb
2010-11-10 22:08:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה קצרה: כן.

תשובה ארוכה יותר מורכבת יותר; מים קשים מספיק יגרמו לכל מיני עליצות במהלך תהליך הבישול. זכרו, מדובר בהתמודדות עם כימיה אורגנית ויצורים חיים שעושים את הצעתנו, ולכן קשה (מבחינתי) להבין היטב. ישנו משאב נהדר זמין מ- חבר המבשל שהוא ממליץ בחום לקרוא.

צָהֳלָה? אנא פרט.
אני חושב שהוא מתכוון כשאנשים שותים מספיק מהבירה, עליצות תיווצר. אז מעבר למים מסוננים יביא לבירה פחות מצחיקה.
DJClayworth
2010-11-10 22:26:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהחלט כן. יש סיבה לכך שמבשלות בירה נוטות להיות ממוקמות במקומות ספציפיים, וישנן דוגמאות למבשלות בירה שעברו מיקום שהשתנו את טעמן של הבירות שלהן כתוצאה מכך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...