שְׁאֵלָה:
האם בקבוקי שתייה מוגזת מפלסטיק הם תחליף מקובל לבקבוקי זכוכית?
robaker
2010-11-09 23:19:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב על בקבוקי קולה, לימונדה וכו ', בדרך כלל 2 ליטר, בדרך כלל זמינים בבריטניה. האם אלה יהוו תחליף מקובל לבקבוקי זכוכית? יחסוך כמה אגורות בעלות בקבוקי בירה, כיפות וכובעים.

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+12
pkaeding
2010-11-09 23:51:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה בהחלט יכול להשתמש בבקבוקי פלסטיק כאלה. למעשה, ערכת היכרות ביתית אחת, מר באר, כוללת סוגים אלה של בקבוקים.

יתרון עיקרי אחד הוא שתוכלו ללחוץ על הבקבוקים כדי לאמוד את רמת הפחמן. כאשר הבקבוקים קשים, הם מוכנים לצריכה.

זכור כי בקבוקי צבע בהירים יותר (פלסטיק או זכוכית) יאפשרו יותר אור UV להיכנס לבירה, מה שיכול להעניק לה את הארומה ה"סקאנקית ". . אם אתה יכול למצוא אותם, השתמש בבקבוקי פלסטיק חומים. (מעולם לא ראיתי אף אחד מאלה, פרט למר באר, ולכן ייתכן שתתקשה למצוא אותם.) אחרת, הקפד לשמור על הבקבוקים מוגנים מפני אור.

כמו כן, אותם דאגות. שחלים בדיון על פלסטיק לעומת זכוכית לגבי תוססים חלים כאן. פלסטיק יכול לשרוט ביתר קלות, וכאשר הוא עושה זאת, יכול להיות קשה מאוד לחטא בצורה יעילה, מכיוון שחיידקים יכולים להסתתר בשריטות. מצד שני, אם תפיל בקבוק פלסטיק על פטיו הבטון שלך, לא תהיה שום זכוכית שבורה!

יהיה עליך להיות מודע לבעיות זיהום אם הפלסטיק נשרט.
נקודה טובה @sgwill. ערכתי את תשובתי כדי לכלול את החששות האלה.
האם מכסי המשקאות הקלים הסטנדרטיים מספיק טובים בכדי להחזיק מוגזים בבירה?
@Fishtoaster - סודה נוטה להיות מוגז יותר מרוב סגנונות הבירה, כך שהכובעים צריכים להחזיק בסדר.
לטעמי, הטענה החוזרת ונשנית כי משטח שרוט יכול לאכלס חיידקים היא מעט מפוקפקת. אם החיידקים יכולים להיכנס לשריטות, הייתי חושב שהחיטוי יכנס לשם גם כשתספוג.
@Jeff זו נקודה טובה, אבל אני חושב שהנושא נכנס יותר בשלב הניקיון מאשר בשלב החיטוי. אם יש שריטה, ובשריטה זו יש עובש, שמרים ישנים וכו ', יתכן שלא תוכל להכניס את זיפי המברשות שלך לשם כדי לדפוק אותם. אם אתה לא יכול לדפוק את זה, החיטוי לא יוכל ליצור קשר בכל מקום בפרק זמן סביר. היבול / בירה ישב שם זמן רב יותר, אם כי כך שהוא עלול להיות מזוהם.
אתה יכול להשיג את בקבוקי פלסטיק חומים ומכסים ו- www.midwestsupplies.com. יש לי כמה להכנת סודה עם בתי, היא אוהבת את זה ועכשיו היא מקנאה יותר כשאני מכינה את הבירה שלי.
בבריטניה בירה ג'ינג'ר נמצאת לעתים קרובות בבקבוקי פלסטיק חומים של 2 ליטר.
#2
+11
J Wynia
2010-11-10 01:18:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בקבוקי סודה עשויים מפלסטיק PET, שהוא למעשה אותו החומר שממנו עשויים תושבי "הבקבוק הטוב יותר". הפלסטיק עצמו תואם מאוד לבירה. הצדדים הגדולים ביותר למטה הם הצבע והשקיפות שאחרים הזכירו עבור אור שמשמיד את הטעם.

תחום הדאגה הנוסף הוא הכובעים והלחץ. מבחינת לחץ, אלה מיועדים ללחצים גבוהים בהרבה מבירה. סודה לרוב קרובה יותר ל- 30psi (בירה מוגשת לעתים קרובות במחצית מזה) והבקבוקים יכולים להתמודד עם משהו כמו 120psi לפני שהם ממש נותנים.

המכסים מיועדים לאותם לחצים. הייתי רוצה לראות אם שימוש חוזר בכובעים יגרום לדליפות חמצן, אך מכיוון שהמכסים "החדשים" פשוט מתברגים גם הם, אני לא חושב שזה עניין שכדאי לדאוג לו.

מבחינתי, הייתי מכניס את אותה בירה לחצי תריסר בקבוקי PET וחצי תריסר בקבוקי זכוכית. ואז, בחודש, חודשיים, 3 חודשים, 6 חודשים, שנה וכו 'פתחו זוג תואם וטעמו כדי לראות כיצד הם משתווים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא שמישהו אחר ישפוך אותם לכוסות עבורך, כך שהוא עיוור. אם אינכם מצליחים לטעום מההבדל, לכו עם הבקבוקים הזולים יותר. אם אתה יכול, החלט בהתאם.

רעיון טוב לגבי בדיקות בזוגות בקבוקי פלסטיק וזכוכית.
אם אתה תוהה אם המכסה דולף, אתה יכול לקחת בלון ולמתוח אותו על כל הכובע והצוואר. השתמשתי מחדש בכוסות שהגיעו על בקבוקי סודה 3 ליטר היטב. מכסי 38 מ"מ אחרים מתאימים, אך לא תמיד ניתן לסמוך עליהם. גם מכסי פוליסיל היו אמינים מבחינתי.
#3
+3
PMV
2010-11-10 01:51:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בקבוקים אלה הם בסדר לשימוש, כל עוד אתה שומר אותם במקום חשוך. בדרך כלל הם אפילו נחשבים חזקים יותר מבקבוקי זכוכית.

אם אתה משתמש בשני ליטר, זכור את החמצן הנוסף שבבקבוק אם הוא לא מלא, זה יכול לגרום לדברים לטעום מעט נייר. בסופו של דבר תהיה לך יותר משקע שמרים בתחתית, אז שפוך בזהירות אם אתה לא אוהב שמרים בבירה שלך.

#4
+2
Finlay
2012-01-01 17:03:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Coopers עושה מגוון בקבוקי PET חסכוניים מאוד בצבע חום (http://secure.coopers.com.au/shop-diy/bottles-caps/). היו לי תוצאות טובות באמצעות בקבוקי סודה אלה ושונים כולל בקבוקי קולה. כדי להימנע מכניסה של אור אני מניח את הבקבוקים בקופסת קרטון, שגם תווסת את הטמפ 'קצת יותר טוב ותופס כל בלגן אם בקבוק יופיע.

לא בטוח אם זה רעיון מצוין, אבל אני גם לוחץ את הבקבוקים כדי להוציא את כל האוויר לפני שאני מכסה את המכסה. זה מתמלא בגז מתסיסת הבקבוק. נראה כי זה לא מזיק בשני הכיוונים.

אני אמנע מלהשתמש בבקבוקים מעל ליטר, שכן מכיוון שהכוסות השנייה והשלישית שלך מבקבוקים אלה נוטות להתעכב כאשר משקעים מבעבעים מתחתית הבקבוק כמו לחץ משתחרר. טריק שאני משתמש בו כדי להימנע מכך הוא למזוג לכד. ​​

#5
+2
S.Robins
2012-01-03 10:29:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רציני לגבי הבישול שלך, אני ממליץ לך לא להשתמש בבקבוקי PET כלל:

  1. בקבוקי סודה מסחרית הם בעלי דפנות דקות, וידרדרו עם הזמן באור השמש , או עם כל סוג של טיפול בחום, ואילו בקבוקי זכוכית ניתן לכבס במדיח הכלים שלך.
  2. PET בצבע בהיר יאפשר לבירה שלך לסבול מ"מכת אור ", לייצר טעמים וריחות לא נעימים להתפתח את הבירות שלך, גם אם אתה מקפיד לשמור את הבקבוקים במקום חשוך.
  3. בקבוקי PET יאפשרו לבירה להתישח לאורך זמן. PET "נושם" במובן מסוים, כך שהפחמן הדו-חמצני יכול להימלט. אני לא בטוח אם חילופי חמצן דומים יכולים להתרחש. אם כן, הדבר עלול לסכן שהבירה תחמצן. לכן יש לצרוך בירה בבקבוק PET בתוך מספר חודשים לאחר הביקבוק, מה שלא מאפשר לך להקדיש זמן להתיישנות כראוי. וכן, בירה מתיישנת אכן מאפשרת להתפתח טעמים וחלק מהטעמים הקשים יותר להתמוגג, במיוחד במתכוני בירה כהים יותר.
  4. Sanitizer בכלל לא ינקה בקבוק PET שרוט כראוי. אם היית צריך להכניס מברשת לבקבוק, רוב הסיכויים שהוא נשרט, ולכן קשה יותר לשמור על ניקיון לחלוט הבא שלך.
  5. שריטות מבפנים ומבחוץ יכולות להחליש את הבקבוק כך אפילו לחץ מוגזם קל יכול לאפשר לבקבוק להיקרע.

הפיתרון הטוב ביותר שלך הוא לשמור את המבשלים שלך בבקבוקים או בחביות. מניסיוני, חביות יאפשרו לבירה להזדקן טוב יותר מאשר בבקבוקים, וזמן הביקבוק שלך מצטמצם למילוי חבית או שתיים תוך כמה דקות, במקום לבזבז גילאים על תוספת סוכר ומילוי 30 בקבוקים. תחזוקת חביות היא קלה מעט יותר מאשר אחזקת בקבוקים, אך ההתקנה הראשונית יקרה יותר, ויכול להיות מעט קרירה של הבירה מבלי לשנות מקרר, או לבזבז עוד יותר כסף על מקרר מיוחד. לפיכך בקבוקי זכוכית הם הפשרה המשתלמת יותר. מרבית חנויות הבירה הביתיות יוכלו למכור לכם ארגז בקבוקים, או אם יש לכם מבשל מועדף, פשוט שמרו את הבקבוקים לבישול הבא שלכם. ניתן להשתמש בבקבוקי שתייה קלה גדולה יותר מזכוכית גם אם אתה יכול למצוא אותם, אך יש להחליף את המכסים מדי פעם מכיוון שהם מאבדים את יכולתם לשמור על אטם לאחר זמן מה.

נראה מאוד לא סביר שבקבוקי הפלסטיק המשמשים למשקאות מוגזים ניכרים בצורה חדירה של CO2. הם יכולים לשמור על הלחץ שלהם ביעילות במשך שנים רבות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...