שְׁאֵלָה:
מהם היתרונות והחסרונות של דליים לעומת קרבויס?
Joe Phillips
2010-11-09 07:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נכון לעכשיו אני משתמש בבגומי זכוכית מכיוון שנראה שהזכוכית נוחה יותר לשמור על התברואה ותוכל למלא אותם בשינוי הרזרבי שלך אם אי פעם תפסיק לחלוט. אני תוהה אם דלי יהיה שדרוג או שדרוג לאחור. מה אתה חושב?

שבע תשובות:
#1
+10
user48
2010-11-09 08:09:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דליים זולים יותר, קלים יותר וקלים יותר להתמודד איתם באופן כללי. הם לא מומלצים לאחסון ארוך טווח, מכיוון שהם מאפשרים להתרחש מעט אור וחמצון. Carboy's לא מאפשרים חמצון, אבל קשה יותר להתמודד איתם.

אם אתה מקבל שרביט מנקה carboy, זהו חיבור לצינור גינה או לברז מים שיוצר זרם חזק של מים, ניקוי מכונית צריכה להיות די קלה. באופן אישי אני משתמש במתקשר למוצר PBR (Cleaner Brewery Professional) - משרים את הבחור עם 2 כפות ומעט מים חמים, והכל יורד די בקלות.

אני משתמש בדלי פלסטיק לתסיסה הראשונית (בערך 10 ימים), ואז מכונית משנית, שיכולה להימשך בין שבועיים לחודשיים ומעלה.

שש הדולרים הטובים ביותר שהוצאתי אי פעם היו על [ידית carboy] (http://www.amazon.com/Carboy-Handle-6-5-Gallon/dp/B000Q636HC). הציל את התחת שלי במעלה מדרגות המרתף האלה.
רוב הידיות שראיתי הגיעו עם האזהרה כי הן אינן מיועדות להעברה של מכונית מלאה
עבור מעבר, שקול "הובלת בירה". http://www.n Northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/fermenting-equipment/carboy-accessories/the-brew-hauler.html
@STW, +1 עבור ה- BrewHauler. אני לא מזיז דרכים מלאות בדרך אחרת.
#2
+5
Carson C.
2011-03-12 19:43:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבחירה בין דליים, זכוכית מזכוכית וכו 'היא תמיד עניין של בחירה אישית.

קלות השימוש בדליים גבוהה, אך העמידות לקויה והם הרבה יותר קשים לשמור על תברואה על פני מספר רב. שימושים. כל שריטה זעירה תגרום לדלי להחזיק חיידקים שאינך יכול לראות או להרוג בעזרת שטיפה פשוטה של ​​חומצה, וכעת כלי התסיסה שלך הוא פצצת זמן מתקתקת, ומחכה לצאת ולהרוס אצווה. אין גם דרך להיכנס לדלי מבלי לפתוח חור ענק לעולם החיצון כדי שדבר ישן ייפול אליו. תסיסות הן גם לא משהו שאתה זוכה לצפות בו.

תחרויות זכוכית הן הבחירה ה"קלאסית ", ואין להן הרבה מהחסרונות שהוזכרו לעיל. עם זאת, קשה יותר לנקות אותם מדליים, וקיים סיכון לפציעה חמורה אם אתה שובר אחד. עם זאת, מבחינת עמידות ותברואה לטווח הארוך, הם אינם יכולים להיות מנוצחים על ידי חרוטי.

הבחירה האישית שלי היא מכוניות פלסטיק. אני משתמש ב"בקבוקים "טובים יותר של 6gal, שיש להם את היתרון שהם לא שוקלים כמעט כלום, הם כמעט בלתי שבירים, אתה יכול לראות את התסיסה, ואתה לא הולך להיפגע מאחד כזה. קל יותר לנקות אותם מאשר קרומי זכוכית אם אתה משתמש בתוסף מכונת כביסה לבקבוק לכיור שלך. הם קלים, קלים להחזיק אותם הפוך, וקל לראות כשהם נקיים. לקח אחד שלמדתי בדרך הקשה: אם אתה רגיל להשתמש במברשת בקבוק על מכוניות הזכוכית שלך, אל ת אל שים את המברשת בבקבוק הטוב יותר! תגרד את החלק הפנימי, ותחריב אותו בדיוק כמו שהיית עושה דלי. השתמש במים חמים ובמנקה טוב כמו Five Star PBW, ויש לך מערכת קלה לתחזוקה שתארך זמן רב מאוד.

#3
+4
Matt Kellogg
2010-11-09 07:57:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החיסרון הגדול ביותר בקרבי שמצאתי הוא לבדוק את כוח הכבידה הספציפי כדי לדעת אם התסיסה הראשונית נעשית.

ההידרומטר פשוט נופל רחוק מכדי לקרוא היטב. היינו צריכים לצרף אליו חוט דנטלי כדי שנוכל לאחזר את הדבר! זה היה נכון במיוחד במהלך המבשלה האחרונה שלנו שהייתה תסיסה פעילה מאוד עם הרבה דברים שמבעבעים דרך המנעול האווירי. זה השאיר שאריות בכל חלקו הפנימי של הקארבי, מה שהקשה על בדיקת כוח הכבידה הספציפי במיוחד.

אם היה לי בדרך, הייתי עושה את התסיסה הראשונית שלי בדלי ואז משנית אופציונלית. תסיסה בקרון הזכוכית (בעיקר בגלל שכבר יש לנו את זה וזה נראה יפה שם :)).

הורדנו את ההידרומטר בפעם הראשונה והשתמשנו בחוט דנטלי כדי לשלוף אותו בחזרה. מאוחר יותר קראנו שעליך להשתמש בגנב כדי לשלוף קצת בירה כדי לבדוק במקום. בסופו של דבר קנינו משגר רקטות (צנצנת בדיקה) להכניס את הבירה לבדיקה. הרבה יותר קל בדרך זו!
מיד לאחר שכתבתי את זה, הבנתי שחייב להיות איזה סוג של מצקת / מבחנה שיעבוד בשביל זה. יש לך קישור?
הנה תיאור של 3 חלקים, כך שיהיה קל לנקות אותו: http://www.n Northernbrewer.com/brewing/3-piece-thief-plastic.html
אולי יעניין אותך רפרקטומטר, שהוא שיטה חלופית למדידת תכולת הסוכר בנוזל. אתה צריך רק טיפה או שתיים!
אני מחטא את המפץ של הודו ומשתמש בו בכדי לשלוף מספיק בירה למילוי מבחנה ואז להשתמש בהידרומטר.
#4
+2
thebeav
2010-11-09 09:53:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצד התחתון של מכוניות זכוכית הוא שהן שוברות וחותכות אותך. שמעתי על כמה פציעות די מחרידות שנגרמו על ידי נערים שנפלו. דליי פלסטיק מעולם לא פגעו באף אחד.

בסדר. אולי אני קצת פרנואידית בקשר לזה. אבל אני תמיד שותה בירה תוך כדי הכנת בירה. אני חושד שאני לא היחיד. הרעיון של שיכורים המובילים בקבוקי זכוכית גדולים וכבדים מדאיג אותי.

יש [ידיות קרביים] (http://morebeer.com/view_product/16660//Carboy_Handle_Blue_-_6.5_Gallon) שמקלות הרבה יותר על העברת קרבי. אם אתה סוחב כל כך הרבה שאתה לא יכול להרים את הבחור, תוכל לשקול להניח אותו על עגלה עם גלגלים.
הייתי קצת מגוחך מזה כשכתבתי את זה. אבל כן, הידיות ומנשאי הקרוויים (סוג רשת המטען) מקלים עליהן הרבה יותר לנשיאה. בכל זאת סיימתי עם שבר מאמץ באחד. אני חושד שנתקלתי בו במשהו כשהנחתי אותו פעם אחת. אני לא סומך על הקארבי ההוא עכשיו. זכוכית היא חיה מוזרה.
לעולם אל תשתמש בידית קרוי עם קרוי מלא. צוואר השטיפה יכול להידבק, עלול לגרום לפציעה קשה. היצרן אף מצהיר כי יש להשתמש בהם רק על מכוניות ריקות ריקות.
שקול לקבל "הובלת בירה"; הם תומכים בבחורה מלמטה והם מדורגים כ- £ 100
#5
+2
dthorpe
2010-11-09 14:09:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דליים קלים יותר להתמודד איתם: הם קלים יותר, קלים יותר להיכנס ולצאת מהם חומר, קלים יותר לניקוי ובדרך כלל בלתי שבירים. יש לי כמה מכוניות וחבורה של דליים. אני כמעט אף פעם לא משתמש בבחורים כי הם פשוט כל כך הרבה יותר עבודה.

היזהר כשמנקים מכונית זכוכית עם צינור דחוף לצוואר הבקבוק. אם יש לכלוך או משקעים בבקבוק, הוא יכול להיתפס בין הצינור לצוואר הקארבי ולאפשר לחץ להצטבר לרמות מסוכנות. סיפור אמיתי: שטפתי מכונית זכוכית שיש בה לכלוך (היה טרריום) בחצר האחורית עם צינור גינה. השאיר אותו על צדו כשהצינור פועל כדי לשטוף את הלכלוך לכמה דקות. נכנס בתוך סככת הגן לכמה שניות ואיב! הבחור התפוצץ והטביע רסיסי זכוכית בדלת הסככה. שמח שהייתי בפנים!

#6
+1
Tristan
2010-11-09 07:47:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דליים בהחלט קלים יותר לניקוי, מכיוון שאפשר באמת להיכנס לשם ולשטוף ולשפשף, אך אם הפלסטיק נשרט, אולי לעולם לא תוכל לחטא אותו שוב, מכיוון שחיידקים יכולים לרדת לשריטות ולהימנע מחטא.

ההעדפה האישית שלי היא להשתמש בקרבי לעבודות התסיסה העיקריות, כפי שאני באמת יכול לראות את זה ולפקח על התסיסה וההתיישבות. אני משתמש בדלי, אבל רק כמתווך בין הבחור לבקבוקים.

#7
+1
user1126
2011-03-12 19:20:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דליים נהדרים לתסיסה ראשונית. אתה יכול להשתלשל עם שבבי האלון המעוקרים שלך בגרב ניילון מעוקרת בקלות רבה ולהסיר כרצונך. אתה יכול להוסיף כמה ליטר אוכמניות מרוסקות למרלו שלך, כדי לנער את הדברים. קל להרים את הדלי בהשוואה ומספק נשיאה טובה כשלא בשימוש. יש לי שני דליים & three carbouys ומשתמשים בכולם.

Saluteeשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...