שְׁאֵלָה:
מהם היתרונות של שמרים יבשים לעומת נוזלים?
Fishtoaster
2010-11-09 23:04:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

די ישר קדימה - מהם היתרונות והחסרונות של שמרים יבשים או נוזליים?

שתיים תשובות:
#1
+9
LoganGoesPlaces
2010-11-09 23:44:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שג'ף אמר, היתרון הגדול ביותר של שמרים נוזליים הוא מגוון. מעבדות Wyeast ו- White מציעות מגוון עצום של שמרים, כולל הצעות זמן עונתיות ומוגבלות.

דבר אחד שיש לקחת בחשבון בעת ​​שימוש בשמרים נוזליים הוא מספר תאי השמרים. כפי שג'ון פאלמר מזכיר בספרו "איך לחלוט" שמרים יבשים מכילים יותר תאים מאשר שמרים נוזליים ויותר תאים פוטנציאליים = תוצר סופי טוב יותר. מסיבה זו, הוא ממליץ להכין סטרטר שמרים בעת שימוש בנוזל (יבש אפילו לא צריך לעבור לחות ראשונה). עם זאת, הוא מצהיר באתר האינטרנט שלו (לא בספרו, לפחות לא העותק שלי) שהם יצאו עם חבילות אריזות גדולות יותר של 175 מ"ל שאינן דורשות התחלה.

שמרים יבשים צריכים להיות מיובשים כראוי לקבלת התוצאות הטובות ביותר.
#2
+3
Jeff Roe
2010-11-09 23:19:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהעיקר הוא מגוון. יש כל כך הרבה שמרים נוזליים לבחירה, והם יאפשרו לך לייצר מגוון גדול הרבה יותר של בירות בהשוואה למה שאתה יכול לייצר אם רק היית נשאר עם שמרים יבשים.

היתרון של היבש הוא שהם קל יותר לאחסן והם יימשכו זמן רב יותר. להחזיק כמה חבילות בהישג יד זה כנראה דבר טוב, גם אם אתה משתמש בקביעות בנוזל. אם אתה מכין מנת בירה ומבין ששכחת לקבל שמרים, או אם משהו משתבש בשמרים שלך, שמרים יבשים המאוחסנים במקפיא עשויים להציל את היום - במיוחד אם אין לך חנות לאספקת ביתי בקרבת מקום.

מוסכם; מגוון של שמרים נוזליים זו הסיבה שאני משתמש בה, כשאני זקוק לאופי הזה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...