שְׁאֵלָה:
האם עלי תמיד להשתמש בסטרטר?
CLJ
2010-11-10 05:40:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב להשתמש בסטרטר כי נראה שזה מצמצם את זמן התסיסה, אבל האם אני באמת צריך לעשות את זה לבירות שמתחת ל 1.070 OG?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+7
Hop the Mad Alchemist
2011-01-21 21:39:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממליץ להכין סטרטר שמרים לכל בירה שאליה אתה משתמש בשמרים נוזליים (יש לי ניסיון מועט בשמרים יבשים כי הפסקתי להשתמש בה לאחר המנות הראשונות שלי). אינך זקוק למתחיל כל הזמן, אך הוא מופיע ברשימת השיטות המומלצות שלי.

כמעט תמיד תראה תסיסה טובה יותר אם תשתמש במתחיל. זה יתחיל מהר יותר (מה שעוזר לטון למנוע מהחרקים הרעים להגיע לווורט שלך לפני שהשמרים נכנסים לעיצומם), ותהיה בטוח שיש לך שמרים בריאים להכין בירה בטעם יפה.

גם אם תשכח להכין מנה ראשונה הרבה לפני שאתה מבשל (1-3 ימים), תוכל להרוויח מהכנת מנה ראשונה קטנה בבוקר יום הבישול שלך רק כדי להבטיח שיש לך שמרים בריאים וכך התסיסה שלך יוצאת לדרך מהר יותר.

המדריך למבשל עצלן למתחיל פשוט (בהנחה שאתה יודע להכין סטרטר ותרצה להיות קצת עצלן או ששכחת להכין לפני יום בישול).

  • הוסף 1/2 כוס תמצית מאלט יבש (DME) על כל 500 מ"ל של סטרטר שאתה מכין. לְמָשָׁל למנה ראשונה של 1000 מ"ל, הוסף כוס DME. לתחילת מנה של 2000 מ"ל, הוסיפו 2 כוסות. פשוט.
  • אני מודד מים עם בקבוק הארלנמאייר שלי בגודל המתנע - הרתיחה + נפח DME נוטה לאזן אותו בצורה די מושלמת על קצת פחות בינוני על הכיריים שלי. לכן, למנה ראשונה של 1000 מ"ל, אני משתמש ב 1000 מ"ל מים. פשוט.
  • הרתיח 10 דקות. זה צריך להיות נמרץ מספיק כדי שהיול יתהפך, אבל לא אמור היה לגרום לנוזל לקפוץ מעל פני השטח. אין לך בקבוק ריסוס של סטאר סן או שווה ערך ... ושומר על באגים רעים).
  • טלטל אותו, הוסף את השמרים שלך. טלטלו אותו בכל פעם שאתם חושבים על זה.
  • הוסיפו אותו לווורט המקורר לאחר הבישול.

מספר הצעדים גורם לו להישמע כמו כאב, אבל אני כנראה השקיעו 5 דקות של מאמץ על כל אחד מהתחלותיי וזה משפר את הבירה שלי.

#2
+1
brewchez
2011-01-21 21:44:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליך תמיד לגדל את כמות השמרים המתאימה. בין אם זה מגיע ממתנע או יותר מארזי שמרים מהחנות זה משני לזה. אז אם אתה משליך 5 בקבוקונים של שמרים זה בסדר להגיע לשם ולא לעשות סטרטר 4 ליטר, זה בסדר.

למתחיל יש את היתרון בכך שהוא משליך שמרים פעילים או בריאים יותר מאשר בדרך כלל בחבילות. /p>

1.070 הוא מקום מוזר לחתוך אותו. אני חושב ש 1.040 הוא כוח משיכה מתאים יותר לשרטט את הקו האפור הזה.

#3
+1
Hopwise
2011-01-21 21:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין ממש 'קו כובד קשה' שמעליו אתה צריך להשתמש במנה ראשונה, זאת מכיוון שאריזות שמרים לא תמיד באותו הגיל.

תגיד שאתה מכין בירה ש יש OG של 1.040 ואתה קונה בקבוקון שמרים בן שבוע בלבד. 92% מהשמרים בבקבוקון זה קיימא (על פי המחשבון של ג'מיל). אז כנראה שתוכלו ללכת בלי סטרטר.

אבל אם הבקבוקון הזה בן חודש? 75% קיימא, ועכשיו אתה צריך סטרטר. 2 חודשים? 54% קיימא.

כמו שאחרים אמרו כאן המטרה היא להשתמש בכמות הנכונה של שמרים. אך המטרה האמיתית היא להשתמש בכמות הנכונה של שמרים ברי קיימא. שימוש במחשבון כמו של ג'מיל יעזור לך להבין מה הסכום הזה.

#4
  0
jonesy
2010-11-10 06:20:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באמת, אתה לעולם לא צריך להשתמש במתחיל. עם זאת, גיליתי שאם אין לי זמן להכין מנה ראשונה טובה, השימוש בשני בקבוקוני שמרים הוא חלופה קיימא. לאמיתו של דבר, לאחר שגיליתי שזה עובד טוב מאוד, נעשיתי עצלנית יותר להכין מנות ראשונות בזמן ליום הבישול. :)

אתה משתמש בסטרטר בעיקר כדי להבטיח שיש לך מספיק שמרים. אם אתה משתמש בשני בקבוקונים של שמרים, אתה יכול לוותר על המתנע.

אני ארחיק להוסיף ולמרות שלמרות שמדברים הרבה על "חייבים להיות", ראשונים להיות אחד הגדולים, ה"חייבים "היחידים בבישול הם מרכיבים טובים וטובים גֵהוּת. בכל פעם שאתה שומע על 'חייב להיות', חשוב על מה הוא משיג: רוב הסיכויים שיש דרך אחרת לעשות זאת. מנות ראשונות הן דוגמה מושלמת.

#5
-1
PMV
2010-11-10 05:45:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא. לא אלא אם כן אתה משתמש בשמרים רטובים שאומרים שאתה צריך. יש אנשים שאפילו אומרים ש אתה לא צריך להכין מנה ראשונה אם אתה משתמש בשמרים יבשים בבירות נמוכות מ -1.070.

הממ ... מה יהיה החיסרון בשימוש ב- Start עם בירה עם כוח משיכה נמוך?
לשמרים רבים מדי עלולות להיות השפעות שליליות בדיוק כמו שפחות מדי יכולות להיות. המפתח הוא הכמות הנכונה של שמרים בריאים. מחשבון פיצ'ינג שמרים של ג'מיל עזר לי: http://www.mrmalty.com/calc/calc.html
הקלות וההשפעות של תת-מיצוב הן הרבה יותר גרועות מההפסקה וההשפעות של מכירת יתר.
אני הצבעתי זאת מכמה סיבות: חבילת שמרים עשויה לומר כמה כוח משיכה היא יכולה לתסוס, אבל זה תלוי בשמרים טריים. ואולי "יש אנשים" צודקים לגבי שמרים יבשים, אך קישור לפרטים ישפר את התשובה הזו.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...