שְׁאֵלָה:
מתי אני מוסיף תבלינים לתיבול לחלוט לחג?
Ben
2010-11-10 03:12:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרקחתי רק את סטאוט שיבולת שועל הראשון שלי (הערכה הטובה ביותר של המבשל), והחלטתי שאנסה להוסיף קצת כשרון "חג". בחנות אספקת הבישול המקומית שלי מצאתי מתכון לאל חג, אז עקבתי אחר הוראות התבלינים ששימשו בזה, אבל אני תוהה אם יש דרך טובה יותר.

הנה המרכיבים שהשתמשתי בהם:

  • תפוז אחד, עם ציפורן שלמה תקועה בעור
  • מקלות קינמון
  • שורש ג'ינג'ר קלוף

הנה מה עשיתי:

במהלך 15 הדקות האחרונות של הרתיחת הווורט, שמתי את כל האמור לעיל בשקית גרגרים נוספת שהנחתי והוספתי אותם לווורט. הרתיחתי 15 דקות לפני שהוצאתי את התבלינים החוצה.

אני תוהה אם זה מספיק זמן כדי לקבל את הטעמים מהתבלינים. לא הוספתי דבר לתסיסה הראשית. האם עלי להוסיף תבלינים כשאני מוריד אותם למשנית?

אילו תבלינים או טעמים אחרים עובדים טוב עם בירות החג?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+10
Room3
2010-11-10 03:27:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מכינה כרגע אחת עם מקלות קינמון, שבבי אגוז מוסקט, גרגירי פלפל, גרידת תפוז ושעועית וניל. למעשה לא הוספתי אף אחד לרתיחה. במקום זאת אני מכין תמצית תבלינים (צנצנת עם קצת וודקה וכל התבלינים שנזרקו פנימה) ואוסיף בזמן הביקבוק לכרבע מהאצווה שלי. שמעתי מכמה אנשים שהוספת תבלינים במהלך הרתיחה למעשה מבשלת הרבה מתרכובות הטעם הטובות.

+1 לוודקה. הבירה הנוראית היחידה שהכנתי אי פעם הייתה בירה תפוז וניל. פשוט חתכתי את שעועית הווניל פתוחה ו"קפצתי "אותה. אני לא בטוח אם החומר הלבן מהתפוז היה הידוע לשמצה בזכות היותם חיידקי שעועית וניל שהרסו את הבירה, אך תמיד אני אשאב תוספות לא-הופ באלכוהול אם הם הולכים לתסוס בירה עכשיו. .
זו הדרך הנכונה לעשות זאת. השוואה ממש מסודרת לנסות: הכינו אצווה בגודל רגיל, וחלקו אותה לכמה קבוצות של גלון אחד, ותבלו אותם אחרת. זו דרך טובה ללמוד אילו תבלינים / טעמים נפגעים מחום ואילו מחזיקים מעמד.
עשיתי זאת מספר פעמים. מעבר לנקודות האחרות שהועלו, זה מאפשר לך להתמזג בצורה מדויקת יותר. אתה יכול להמשיך להוסיף את "השיקויים" שלך עד שתקבל את האיזון הנכון. רוב השיטות האחרות גורמות לך למקד דברים לעוצמת היעד שלך, ואם אתה חורג, אין הרבה מה לעשות. כמו כן, הוודקה תעקר (תנקה) את התבלינים כדי להפחית את הסיכוי לזיהום.
זה הניחוחות שאתה מסתכן ב'בישול ', לא כל כך הרבה מהטעמים. ובכל זאת, סיכון.
@Tim - בדיוק ... בשיטת "תמצית תבלינים" אתה יכול לתבל את הבירה שלך לפי הטעם, ובנוסף אני אוהב להיות מסוגל לתבל רק כמה בקבוקים פה ושם במקום להקדיש מנה שלמה.
#2
+2
BozoJoe
2010-12-03 08:36:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בזיליקום טרי חתוך (זר שלם עם פרחים) בסוף הרתיחה. ציפיתי שהטעם החם של הבזיליקום יגיע בכל זאת (כמו לאכול עלה בזיליקום). במקום זאת קיבלתי טעם חג מולד נפלא כמו בירת חג המולד אדים עוגן.

זה נשמע ממש מעניין. יש לי בזיליקום גוסס עכשיו בחצר האחורית שלי בגלל הקור. ברצוני למצוא שימוש בזה. בירה תהיה מדהימה. עם איזה מתכון / סגנון התחלת?
@DJ - דופלבוק משומש גרמני
#3
+1
PMV
2010-11-10 03:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מוסיף תבלינים בחמש הדקות האחרונות של הרתיחה לתבלינים טחונים. הייתי אומר ש- 15 דקות זה בסדר לרוב התבלינים השלמים.

האם הוספת תפוז שלם ולא מקולף לווורט שלך?

כן, נשטף היטב קודם, כמובן. ואז לקחתי ציפורן שלמה ודחפתי אותם לעור התפוז. כנראה השתמשתי ב-70-100 ציפורן שלמה המנקבת את התפוז.
אני פשוט מוסיפה אותם למעט הרתיחה ומשאירה אותם בפנים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...