שְׁאֵלָה:
כמה סבירות זיהום באצווה ממוצעת?
Jarrod
2010-11-09 04:08:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחטא את הכל; carboy, בקבוקים, מכסי בקבוקים, צינורות, משפכים וכו '; כי בעצם אמרו לי שהבירה שלי תהפוך לרעל קטלני בלעדיה.

אני מקבל עיקור של המגרש פעם אחת כי אני מבין את הסיבוכים של זיהומים, אבל עד כמה אני צריך להיות אנאלי אחרי אותה נקודה?

  • אם אני שוטף ידיים באופן קבוע האם אני צריך לטהר גם אותן? האם אני בכלל צריך לשטוף באופן קבוע, בין לגעת בכל?
  • האם אני צריך לטהר את שפת הפיות של הבקבוקים?
  • האם אני צריך לעשות חיטוי מחדש של ציוד באמצע השימוש אם זה הושאר בחוץ לזמן מה (דקות, לא ימים)?
  • האם אני יכול לחטא בקבוקים מראש?
  • אם מנקים את הציוד ומניחים אותם נקי, אפשר פשוט לשטוף ולהשתמש בהם מבלי לחטא את הבישול הבא?

לא מחפש תשובות לשאלות המדויקות הללו בלבד, אך הניסיון של מבשלים ותיקים שיכולים להציע עדויות אנקדוטליות יוערך.

שאלה נהדרת, אני מקווה שכמה מהתשובות האלה מביאות כמה מיתוסים ומחזקות התנהגויות נהדרות.
הסיפורים האלה גרמו לדאגות שלי להצטנן. המנה הראשונה שלי הייתה אתמול בלילה וכל כך התחרפנתי מכך שהכל היה מושלם ושמטתי מהדק על היבלת. בלי לחשוב הושטתי יד ותפסתי את זה. אני יודע שיש עדיין סיכוי שזה יכול להיות לא פעיל, אך קריאה באלה גרמה לי להרגיש טוב יותר. תודה. אני אחזיק אצבעות.
שמונה תשובות:
#1
+24
Simon
2010-11-09 06:22:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אני שוטף ידיים באופן קבוע, אני צריך לטהר גם אותן? האם אני בכלל צריך לכבס באופן קבוע, בין לגעת בכל דבר?

לא. כל עוד אתה לא נוגע בפנים של בקבוקים, תוססים וכו 'אתה צריך להיות בסדר.

האם אני צריך לטהר את שפת הפיות של הבקבוקים?

כן. טבילת קצות הבקבוקים במיכל של החיטוי המועדף עליכם ללא שטיפה הוא כל מה שנדרש.

האם אני צריך לחדש את השימוש בציוד באמצע השימוש אם הוא הושאר זמן מה (דקות) , לא ימים)?

לא, אבל אני ממליץ על ציוד כמו תסיסה לאטום אם אינו בשימוש ולו לזמן קצר (חתיכת נצמד מעל הדף מספיקה ). זה יפסיק להיכנס לאבק, חרקים וכו 'העלולים לגרום לזיהום.

האם אוכל לטהר מראש בקבוקים?

לא הייתי ממליץ. זה. יש לנקות מראש ואז לחטא בעזרת חיטוי איכותי ללא שטיפה (למשל Starsan, Iodophor) ישירות לפני הביקבוק. כשאני מבקבוק אני מכין קו ייצור קטן:

  1. מחטא בקבוק CLEAN עם חיטוי ללא שטיפה
  2. טובל את קצה הבקבוק בחיטוי ללא שטיפה
  3. מילוי בקבוק
  4. מכסה עם מכסה שהושרה בחיטוי ללא שטיפה
  5. חזור

אם מנקים ומכניסים את הציוד משם נקי, האם ניתן פשוט לשטוף ולהשתמש בו מבלי לחטא את הבישול הבא?

כל ציוד שבא במגע עם רתיחת הווורט חייב להיות מחוטא בכל פעם ובשימוש בו (למשל תסיסה, צ'ילר, חביות, בקבוקים, צינורות, משאבות).

כל ציוד שיהיה במגע רק עם נוזל רתיחה מוקדמת או שמשמש לרתיחת הווורט (למשל משטון, HLT, קומקום וכו ') צריך לנקות היטב אך אינו דורש חיטוי בתהליך. של הרתחת הווורט יהרוג את כל הנבזים.

אם אתה עושה בישול ערכות במקום בו אין שלב "לאחר רתיחה" ככזה, יש לנקות את הכל בכל פעם שאתה משתמש בו. שוב אני ממליץ על חיטוי ללא שטיפה למטרה זו.

בנוסף, בדרך כלל מומלץ להטביע דברים בחיטוי למשך 15 שניות ומעלה. זה לא עובד באופן מיידי
כן, אבל כל אלה חוזרים על המנטרה שמבשלים חדשים, כולל אני, עוקבים אחריהם בלי לחקור. האם כל זה (ועוד) באמת הכרחי? מה הסיכוי שיהיה לך זיהום הורס אצווה אם, למשל, לא תנקה את פיות הבקבוקים שלך? כמה נפוצה זיהום? האם זה בעיקר בתנאים לא סניטריים מדהימים? או שהתהליך כה עדין שמישהו שמתעטש בחדר הסמוך יכול להרוס אצווה? האם מקובל שהמנות נהרסות על ידי מי שעוקב אחר הכללים עד האות? או שאתה צריך לקצץ פינות משמעותית?
דיון טוב כאן. הערה חשובה אחת - הזכרת עיקור וחיטוי. רוב המבשלים לעולם לא מעקרים דבר - עיקור דורש ציוד מיוחד כמו במשרד רופאים, ובדרך כלל לא ניתן להשיג אותו בבית. כפי שהאנשים הנ"ל הזכירו, חיטוי הוא הכרחי לכל דבר שבא במגע עם wort שלאחר הרתיחה, אך לכל דבר כמו קומקום הרתיחה או הכף שלך לערבוב, רק וודא שהם נקיים, אתה לא רוצה שקורי עכביש ייכנסו את הבירה שלך אם לא השתמשת בציוד זמן מה.
הזכרת חומרי ניקוי ללא שטיפה. מה לגבי אמבט מחטא עם תמיסת אקונומיקה ואז שטיפה לפני השימוש? גם בסדר לבקבוקים?
@Jarrod - זיהום שכיח יותר ממה שהיית חושב. לרוב המבשלים שאני מכיר (כולל את עצמי) הייתה לפחות מנה נגועה אחת ובדרך כלל זה בגלל שהם חתכו פינה איפשהו לאורך הקו. באשר לסיכויי הזיהום אם תדלג על שלב X, מדוע להסתכן בכך? חיטוי של פיות בקבוקים לוקח יחסית שום זמן בהשוואה לשאר תהליך הבישול. בסופו של יום למרות שזה לא תהליך עדין, יש לי כלבים ובני משפחה העוברים מבשלת הבירה שלי וכל עוד אני מקפיד על הכללים הבסיסיים ולא מקצץ פינות, אף פעם אין לי בעיה.
@spoulson - פתרון אקונומיקה עובד, הייתי משתמש בו בעצמי. אנשים יגידו כי שטיפה לאחר חיטוי עם אקונומיקה היא סיכון לזיהום פוטנציאלי וזה כנראה נכון, אבל אני מכיר הרבה אנשים שעושים את זה בלי בעיה. באופן אישי אני מעדיף את חומרי החיטוי ללא שטיפה מכיוון שאני יכול להיות בטוח שאחרי חיטוי אין סיכוי קטן להופעת זיהום לפני השימוש בציוד.
#2
+24
Brandon
2010-11-24 10:27:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ראשית, סימון, תשובתך הייתה נקודתית במענה לשאלותיו של ג'רוד בתשובות הגיוניות ומוכחות. אביזרים.

עם זאת, ג'רוד מבקש עצות אנקדוטליות, אז הנה שלי:

מבחינה מעשית, לעתים קרובות אתה יכול לברוח עם הרבה רשלנות. אולם הבעיה היא זו: בעוד שהסיכון נמוך, ההימור גבוה למדי. אני ממש שונא לשפוך בישול רע. (למרבה המזל, מעולם לא היו לי בעיות בתברואה.)

עם זאת, עשיתי הרבה טעויות מטומטמות, והתמזל מזלי. פעם אחת, שמטתי את המברג שלי לווורט בזמן שהוא התקרר. הטמפרטורה הייתה מתחת ל -85 מעלות צלזיוס, והמברג, בהיותו מברג, לא נשטף בעשור שהיה לי בבעלותו והשתמשתי בו בכבדות. הייתי בטוח שהבירה נהרסה, אבל עקבתי אחר אחד הכללים הגדולים של בישול ביתי: המשך. הבירה יצאה בסדר.

במהלך הבישולים הראשונים שלי הייתי מנקה ומחטא בקבוקים, ובסוף הביקבוק נשאר לי שאריות בקבוקים מחוטאים שלא הייתי זקוק להם. יותר מתריסר פעמים מילאתי ​​אותם בבירה בפעם הבאה, מבלי להתחדש. זה כנראה בטוח, כיוון שהכנסתי את הבקבוקים לבקבוקים של 12 חבילות, סגרתי את הדשים, ואוויר נושא באגים מעט זרם דרכם, אבל באמת, למה להסתכן בזה? בסופו של דבר שיניתי את דרכי לאחר שהכנתי את הגושן הראשון שלי.

אין צורך להיות אובססיבי לגבי שטיפת ידיים / אמצעי לחיצה מחודשת של דברים שנגעו רק באוויר, אך עליך לזהות מזהמים אפשריים (מזון , חיות מחמד וכו ') שעלולים להרוס לכם את היום.

ואין צורך לטהר דברים במהלך הניקוי הסופי, אם הייתם שוקלים זאת. פשוט ערבב כמה ליטרים של חיטוי ביום המבשל, ודאג לזה אז.

מה שזה באמת מסתכם בזה הוא: אתה זורק 100 מיליארד תאים של שמרים (או יותר אם אתה מכין מנות ראשונות) לורט, והשמרים שלך בחנות הם מתחרה ישיר לכל מה שעשוי היה לעשות את דרכו את הבירה אגב. לא סביר למדי שלכמה תאים של חיידקים או שמרים ברים יש סיכוי להילחם.

עם זאת, בשום אופן לא קשה לקלקל בירה. השתמש בראש שלך, ונקה לפי ההמלצות. אחרי הכל, מדוע להסתכן בקלקול בכמה צעדים פשוטים?

אני מסכים. הסיכון הוא נמוך, אבל בכל פינה שאתה חותך אתה מגדיל אותה מעט, וזה יהיה קורע לב להיות זורק לטמיון בירה בשווי 20-70 דולר (שלא לדבר על כל הזמן שאתה מכניס).
הועלה בעד אנקדוטה של ​​המברג בפני עצמה. היו לי כמה אירועים מפוקפקים עם זיהום פוטנציאלי (אם כי למרבה המזל לא), אבל זה הסיפור הכי טוב ששמעתי עד כה.
#3
+23
dthorpe
2010-11-28 08:11:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ביצוע נהלי תברואה רגילים וסבירים (תמיד מחטא מיכלים וכלים מיד לפני השימוש) בדרך כלל שומר על די נמוך בסיכון לזיהום.

הסיכון הגדול ביותר לזיהום לאחר מיכלים וכלים הוא פשוט באוויר הפתוח. שמור על מכולות מכוסות תוך כדי עבודה, גם אם אתה פשוט פונה לכמה דקות. שמור על בקבוקים ריקים הפוכים עד למילוי מכסה.

Acetobacter נפוץ מאוד בסביבות ביתיות וניתן למצוא אותו כמעט בכל מקום שאבק מתיישב על משטחים. אם הוא נכנס לחליטה שלך, במיוחד לאחר התסיסה, הוא יהפוך את האלכוהול שלך לחומץ.

זה כנראה לא עניין נפוץ, אלא יש לזכור: אם אתה מכין סוגים אחרים של מזון מותסס. מלבד בירה / יין / סיידר, עליך להבדיל את מה שאתה מכין היכן להימנע מזיהום. אפיית לחם מכניסה שמרים לאוויר, אך הם כנראה לא יקלקלו ​​תסיסה. עם זאת, יצירת חומץ או מוצרי פרמינציה לקטית כמו סורקראוט כרוכים באצטובקטר ובתרבויות אחרות שיכולות להיות חדשות רעות לבירה, ולכן יהיה זה זהיר לא לעשות את הפרויקטים האחרים בחדר המבשל שלך. אני מבשל סיידר במטבח וחומץ סיידר & קראוט במוסך.

כל התשובות האחרות היו נהדרות, אך זה אמר לי מה עלי לדעת, "מדוע" כיצד ניתן לזהם אצווה אם חותכים פינות ואחד הדברים שאתה באמת מגן עליהם בסביבת מטבח ממוצעת. תודה.
... מעניין שלא קיבלת את אחת התגובות שהיו תשובות ישירות לשאלותיך ...
השאלות היו רק דוגמאות מחוץ לשרוול. אולי היה צריך לנסח את הכותרת בנוסח "מה הם מקורות זיהום בלתי נשלטים במנה ממוצעת?" התשובה שלך עדיין הייתה נהדרת וקיבלת ממני +1.
אביזרים ל- danafr4: אל תביאו את כל ה- OCD בנושא. זכרו שאנשים מבשלים בירה ודברים אחרים כבר אלפי שנים, הרבה לפני חיטוי. חיטוי כעת נועד יותר להבטיח עקביות ונשנות. חלק מזני השמרים המודרניים שפותחו במעבדה הם פרחים עדינים למדי שאולי לא יסתדרו טוב אם כבר יש שמרי בר חזקים יותר במקום. באשר לרעילות, תצטרך לעשות משהו ממש מגעיל (וטיפש) כדי להכין לחלוט שהוא ממש רעיל. תברואה נוגעת להימנע מאובדן רגשי של השלכת מבשל לא טעים. : פ
זה מאוד מעניין אותי כי אני בדיוק מתחיל גם להכין לחם שמרים בר וגם לסורקוט. מעולה תודה!
#4
+9
PMV
2010-11-24 21:20:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, הבירה שלך תהיה די סלחנית. פעם הנחתי מסננת לתסיסה שלי כשהיה מאוחר והייתי עייף. אז הפשלתי שרוול ותפסתי אותו בידיים חשופות. הידיים שלי היו נקיות אבל הזרוע שלי לא. הדבר הרע היחיד שקרה הוא שהזרוע שלי הייתה ממש דביקה.

כמו כן, כדי לנקות את הבקבוקים שלי, אני פשוט מכניס אותם למדיח הכלים על אותה הגדרה ממש חמה ומשאיר אותם שם עד שאני מתחיל למלא אותם.

אני בדרך כלל די אנאלי עם הציוד שלי שלאחר הרתיחה / טרום התסיסה. הרתיח מראש אני פשוט דואג לחומרים שעלולים לזהם את הטעם כמו דגנים שנתקעו בסעפת המש. לאחר התסיסה אני מנקה בסטנדרטים שאשתמש בהם לצלחות ארוחת ערב, למעט קווי חבית. חשוב לשמור על ניקיון של קווי חבית.

כל האמור טועה בצד הניקיון

#5
+5
danafr4
2010-11-30 02:08:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ג'רוד, אתה לא יכול לחלוט רעל קטלני. למרות שהחליטה המפונקת עשויה לטעום כמו רעל.

ההערה של PMV על תברואה לפני התסיסה נכונה. אז רוב החיידקים יתפסו. ו brewchez גם מציין נכון כי קצב המגרש של מתנע טוב ידאג לדברים כי השמרים יתחרו על כל מזהם (ויש כאלה) והאלכוהול והכשות יחלישו את & להרוג יותר מאוחר.

אל תקבל את כל ה- OCD. כמה קבוצות מתחת לחגורה שלך יתחילו להוריד את הפחד. אבל האם לחטא את כל מה שבא במגע עם הבירה, כולל חישוקי בקבוקים. אם אני מטפל במשהו שבא במגע עם הבירה, אני (בדרך כלל) אטהר אותו שוב מכיוון שאני נוגע בדברים אחרים שאינם סניטריים כמו דלפק המטבח וציוד בישול אחרים.

אולי תחשוב על זה כמו האדם בבית קפה המטפל במזון ובכסף. אם הם נוגעים במזון שלך לאחר טיפול בכסף, הם מעבירים כל גו שיש עליו הכסף לאוכל שלך. גרוס.

#6
+3
brewchez
2010-11-26 05:15:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ראשית, כל מנת חטיפי בית מזוהמת. למרות השימוש בחיטוי והקפדה, שום דבר אינו סטרילי. אולי לא נרצה להודות בזה, אבל תמיד יש בריטים אחרים מלבד שמרים מבשלים.

עם זאת, ההשריה הסטנדרטית של כל דבר בחיטוי לאחר חיטוי, לפי הוראות היצרן לחיטוי האהוב עליך אם מאשר מתאים לחלוטים ביתיים ונקיים. ולעיתים קרובות גובה השמרים שלנו מנצח וצורך הרבה מהסוכרים וכאלה לפני שניתן לזהות חדירות זעירות על ידי מזהמים. (על אחת כמה וכמה סיבה להקפיד על שיעורי גובה השמרים הנכונים).

שטיפת ידיים ללא הרף, טיפול בחום בבקבוקים, שימוש באקונומיקה וכו 'היא בדרך כלל מעל להרוג. אנחנו צריכים להיות זהירים, אבל אפשר לקחת עד כה בשל העובדה שאף אחד ממה שאנחנו עושים (או לא יכול לעשות) אינו סטרילי לאורך כל הדרך.

#7
  0
ElvishPriestley
2017-03-16 18:14:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי זה קצת מאוחר אבל אני לא משתמש בחיטוי על הדלי שבו אני משתמש לתסיסה. אני שופך את השווה החם ישר לדלי עם מצנן הסליל בדלי. כנ"ל לגבי המדחום שבו אני משתמש כדי למצוא את קצב הגובה הנכון. אני מחזיק אותו בשווי החם עד שהוא צונן ומאפשר לחום לדאוג לחיטויו.

יש שדואגים לאוורר שווה חם ומנסים הימנע מהתיז, אך על פי ההתרגשות המקובלת, נראה שזה לא נושא גדול.

מלבד זאת הייתי מסכים עם ההודעות שלעיל. לחטא את החלק העליון של זה כמו מים יכולים להתעבות על הצינור לטפטף למטה.

#8
  0
Brewdog333
2017-10-28 19:07:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה הדבר היפה בחלב ביתי. אתה לא יכול להכין בירה רעילה. האלכוהול הורג אורגניזמים רעילים לבני אדם. אתה יכול להכין בירה חמצמצה, בירה מגעילה, בירה שאינה בטעם פנים, ו- IPA הורס פנים, אך כולם עדיין ניתנים לשתייה. יש לחטא את כל מה שהרתיחה לאחר בישול ויהיה בסדר. Brewdog333שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...