שְׁאֵלָה:
שימוש חוזר בשמרים מהתסיסה הקודמת
corymathews
2010-11-10 02:45:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני מסיים תסיסה אני נשאר עם כמות גדולה של שמרים נוספים בתחתית הקארבי.

האם אוכל לעשות שימוש חוזר בשמרים אלה בכל דרך שהיא?

מקווה להימנע מקניית שמרים שוב בכל אצווה יחידה?

כפילות אפשרית של [איך אוכל לשמור על שמרים מזן שקניתי?] (http://homebrew.stackexchange.com/questions/10/how-do-i-keep-yeast-from-a-strain- זה-קניתי
ארבע תשובות:
#1
+5
Morgan
2010-11-10 02:56:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לעשות בו שימוש חוזר, כן. כפי שאמר PMV, זה בדרך כלל אידיאלי עבור קבוצה גדולה יותר.

החיסרון של זה הוא שלעתים קרובות יהיו בעוגת השמרים הזו הרבה כשות ושקיטה אחרת מעורבבת, מה שיכול להיות מריר מאוד, ומשפיע על הטעם של המנה הבאה. בדרך כלל זה בסדר לעשות זאת אם רמות המרירות ומאפייני פרופיל השמרים דומים. לדוגמא, הכינו hefeweizen במנה הראשונה, ואז השילו יבול עבור weizenbock על עוגת השמרים.

שיטה טובה יותר להיכנס אליה היא להכין מנות פתיחה. הכינו מנה ראשונה לפחות יום לפני יום הבישול שלכם, עם נניח 75% מהשמרים מהחבילה שקנו בחנות. השתמש ב- 25% האחרים כדי להמציא סטרטר שני, קטן יותר, שתוכל לאחסן לשימוש עתידי. בדרך זו מובטח לך שיש לך זן נקי ללא שום זיהום אפשרי או מוזרות אחרת מעוגת השמרים שלך.

#2
+1
J Wynia
2010-11-10 03:09:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חפש "כביסת שמרים" ותמצא הרבה מאמרים וסרטונים המראים כיצד ניתן לקצור את השמרים מתוך אצווה ולעשות שימוש חוזר בה למנה חדשה. בכל פעם שאתה עושה את זה, אתה גם מעביר מוטציות או שינויים שיש למושבת שמרים, כלומר אתה לא יכול לצאת יותר מדי דורות לפני שהטעמים יתחילו להשתנות.

זה יכול להיות די מגניב; אתה מפעיל לחץ על השמרים שלך ובעצם אתה מפתח 'זן בית' משלך לאורך זמן.
#3
  0
PMV
2010-11-10 02:49:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול.

בדרך כלל לעשות בו שימוש חוזר במתכון גדול יותר, אלא אם כן אתה שוטף גם את השמרים. אם כבר הכנתם wort, פשוט הניחו אותו ישר על עוגת השמרים. אם לא, תרוקן את מרבית הבירה, והשליך את השמרים לבקבוקי פלסטיק מחוטאים (זכוכית יכולה להישבר אם מכסים אותה) והכניס אותם למקרר. אם אין לך בקבוקי פלסטיק, השתמש בזכוכית, אך כסה אותם בנייר כסף ולא בכובע אטום לאוויר.

#4
  0
Nathan Koop
2010-11-10 03:39:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי רגוע למדי בשימוש חוזר שלי בעוגות שמרים בתחתית התסיסה.

הטכניקה שלי אינה "שיטות העבודה המומלצות", אך היא עובדת והיא ממש קלה.

לעתים קרובות אקנה כמה מאותן ערכות תמצית ואעשה אותן בחזרה חזרה, כשתסיים תסיסה ראשונית וסינפתי אותה למשנית, אז פשוט אתחיל את המנה הבאה ישירות על עוגת השמרים שישבה בתחתית הפריימריז.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...