שְׁאֵלָה:
כיצד להתאים את אחוז האלכוהול בבירה?
Bryan
2010-11-10 10:35:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי סיפורים על אנשים שמבשלים בירה עם אחוז אלכוהול גבוה במיוחד, וסקרנים איך הם עושים את זה.

ברמה הבסיסית אני יודע שאלכוהול הוא תוצר לוואי של שמרים המפרקים סוכרים, אך כיצד תוכלו להגדיל את תכולת האלכוהול במבשלכם מבלי להרוס את הטעם? כמעט כל המתכונים שלי מתגלים בסביבות 5% -7% ABV. האם הגדלת המספר היא רק עניין של הוספת סוגים מסוימים של סוכר? איך זה משנה את הטעם של הבירה?

אחד תשובה:
Nicholas Trandem
2010-11-10 10:51:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רוב בירות ה- ABV הגבוהות עד כדי גיחוך זוקקו בקרח (חלקן פעמים רבות). כביכול זה מבחינה טכנית לא חוקי עבור מבשלים ביתיים מכיוון שהוא מזוקק, אבל זה בעצם רק קירור הבירה עד לנקודה בה חלק מהמים קופאים ומסירים את הקרח.

אתה יכול לקבל ABVs די הגונים (12% +) בלי נוקט בכך אף. תזדקק לזן של שמרים שיכול להתמודד עם רמה גבוהה של אלכוהול, אחרת הוא ימות לפני שהוא ממיר את כל הסוכרים. היו לי תוצאות טובות עם זני Ale סקוטי וטרפיסט כובד גבוה.

באשר לסוכרים, אתה לא צריך להוסיף "סוכר", אתה יכול לקבל את כל מה שאתה צריך מהמלת. אם אתם דגנים מלאים, אתם פשוט משתמשים בהרבה יותר ואולי משתמשים רק ב"הריצות הראשונות "או אוספים כפליים מכפי שאתם צריכים ומרתיחים אותו לגודל היעד שלכם. עם מתכוני תמציות, אתה יכול בדרך כלל לברוח עם הוספת הרבה יותר תמצית לרתיחה שלך. אתה יכול להוסיף אותו לקראת סוף הרתיחה אם אתה חושש מכהה או צורב. עם זאת, אתה תמיד יכול לזרוק קצת סוכר כדי להגביר את כוח הכבידה. אני מעדיף את הזנים הפחות מעובדים כמו טורבנדו או סוכר "גולמי".

היו מוכנים לקראת יסוד ארוך מהרגיל ופעיל מאוד.

קחו בחשבון שאם תוסיפו סוכר רגיל תדללו את הגוף.
הוספת יותר מדי סוכרוז יכולה לגרום גם לטעמי סיידר.
שניהם נכונים, וזו הסיבה שאני אוהב לקבל את רוב הסוכר שלי מהמלת. אבל עליתי עד 15% ממשקל התבואה + הסוכר בטורבנדו בברליווין גדול ללא בעיות מורגשות.
WLP099 עשוי להיחשב לבירות ABV סופר גבוהות ... זה התחיל מחדש את התסיסה על בירה שהכנתי וגמרתי ב- 14% ABV.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...